Tony Hawk’s Downhill Jam

0

W serialu Tony Hawk tradycyjnie chodzi o poziomy otwarte, które dają Ci swobodę jazdy na łyżwach, ale lubisz i robisz, co chcesz, jednocześnie szukając celów, które pomogą Ci iść naprzód. Downhill Jam stawia te cele na stromym zboczu i ponownie skupia się na grze opartej na sztuczkach z serii, aby wesprzeć to, co jest w zasadzie grą zjazdową. Struktura gry jest całkiem dobra, ale przeniesienie sztuczek do wyścigowego scenariusza całkowicie zmienia grę, a nie zawsze na lepsze.

Te same podstawowe pomysły, które widzieliście w poprzednich wersjach opowieści Tony Hawk mają zastosowanie tutaj. Fabuła jest taka, że ​​Tony Hawk chce założyć drużynę zjazdową, a ty jesteś jego pierwszym draftee. Więc jest w San Francisco, gdzie dostałeś pierwszą listę celów. Wiele z tych celów opiera się na wygrywaniu wyścigów zjazdowych przeciwko skaterom kontrolowanym przez sztuczną inteligencję, ale pojawiają się także niektóre z bardziej typowych celów przypominających Tony Hawk. Niektóre poziomy wymagają, abyś wrzucił do śmieci, spełnił określone wymagania, lub wykonał konkretne sztuczki na konkretnych elementach poziomu. Cele, które wymagają zbierania przedmiotów, są nieco wybaczające, ponieważ zazwyczaj na danym poziomie jest więcej przedmiotów, niż potrzebujesz, aby odnieść sukces. Jednak cele zręcznościowe mogą być denerwujące, ponieważ jeśli raz tego nie zauważysz, nie możesz łatwo jeździć z powrotem i spróbować ponownie, ponieważ będziesz musiał jeździć pod górę, aby się tam dostać. Gra umożliwia szybkie zatrzymanie i ponowne uruchomienie celu, ale nie zawsze jest to szybkie. Ponadto wiele celów jest albo zbyt łatwe, albo zbyt trudne. Cele stylu, na przykład, osądzaj, jak „stylowy” jeżdżasz, i zdobywasz punkty za lądowanie czysto, nie niszcząc, a nie powtarzając sztuczki. Ale za każdym razem, gdy dotykasz innego skatera, stajesz się chwiejny i tracisz punkty za niepotrzebne lądowanie – nawet jeśli nie byłeś w powietrzu. Podczas wypełniania bramek otwierasz kolejne poziomy gry i zdobywasz punkty aktualizacji statystyk, które możesz umieścić w czterech różnych kategoriach. Te same poziomy są używane zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i dla wielu graczy, a kursy mają wiele długich linii i przydatnych skrótów. Sterowanie w grze to standardowy styl Tony Hawk, z kilkoma poprawkami. Nie musisz robić odwrotu, aby utrzymać combo, ponieważ gra daje ci kilka sekund na powrót do triku, zanim skończysz combo. Ponadto przycisk Y służy do zwiększania turbo, gdy jesteś na ziemi. Zarabiasz więcej, robiąc sztuczki.

Oprócz trybu historii trasy na świecie możesz wskoczyć do szybkiego wyścigu lub darmowej jazdy po poziomach. Możesz także rywalizować z innymi graczami lokalnie lub przez Internet, korzystając ze wsparcia Nintendo Wi-Fi w grze. Istnieje wiele różnych wyzwań, z którymi możesz się zmierzyć grając przeciwko innym, takim jak duże powietrze, które ocenia Cię przez ile czasu możesz spędzić w powietrzu podczas podążania w dół kursu, lub wyeliminować, co przecina ostatniego skatera od konkurencji w ustalonych odstępach czasu, dopóki pozostanie tylko jeden. Ogólnie rzecz biorąc, tryb dla wielu graczy jest bardziej interesujący niż gra dla jednego gracza, ale jest jeden mały haczyk: Serwery online tej gry są prawie całkowicie puste. Udało nam się zdobyć kilka meczów dla dwóch graczy za pomocą funkcji automatycznej gry, ale próba uzyskania gier dla czterech graczy z losowymi graczami powoduje, że spędzasz około godziny lub wpatrujesz się w menu z napisem „to może zająć trochę czasu”. czas … „Bez żartów. Jeśli jesteś bardziej zorganizowany, gra ma pełną obsługę kodem znajomego, a wyszukiwanie znajomych, gdy są online, jest znacznie szybszym sposobem na wejście w gry. Dodatkowo gra obsługuje głosowe czatowanie, które jest dostępne tylko podczas grania z przyjaciółmi. Możesz również sprawdzić rankingi online i pobrać dodatkowy cel do gry.

Grafika w Downhill Jam jest cieniowana i ma ten sam styl, co zeszłoroczny amerykański Sk8land Tony Hawk. Możesz wyposażyć swojego skatera w kilka różnych ubrań, w tym masek wrestlingowych. Możesz także zaprojektować logo i dostosować koszule za pomocą ekranu dotykowego DS. W grze dolny ekran służy jako mapa kursu z podświetlonymi punktami zainteresowania, w zależności od tego, który cel chcesz obecnie spotkać. Kiedy masz specjalne sztuczki, możesz albo stuknąć trzy punkty na ekranie dotykowym, aby wyciągnąć te sztuczki, albo zrobić je tradycyjnym sposobem Tony Hawk, wykonując małe combo. Możesz nagrać niestandardowy efekt dźwiękowy dla swojego skatera również za pomocą mikrofonu, podobnie jak w zeszłorocznej grze. Efekty dźwiękowe są takie same jak te, których używają od dłuższego czasu, ale wciąż całkiem dobrze reprezentują dźwięki jazdy na deskorolce. Ścieżka dźwiękowa to mocno skompresowany cyfrowy dźwięk z licencjonowanymi piosenkami. To trochę szorstkie, a co więcej, od czasu do czasu przeskakuje, zwłaszcza gdy szukasz łyżwiarzy online. Gra również została zamknięta na nas kilka razy na poziomie San Francisco, co zmusiło do ponownego uruchomienia Nintendo DS i pewnej utraty postępu.

Punkty, które rzucają cień na Downhill Jam, to jego nieco buggy charakter, poważny brak konkurencji online i gra jednoosobowa, która ma potencjał, ale często nie jest zbyt ekscytująca. Co więcej, zmiana gry Tony Hawk w gry wyścigowe gra z dala od wcześniejszych atutów serii, przez co cała gra wydaje się być grą w stylu SSX. Jeśli masz przyjaciół, którzy są właścicielami gry, prawdopodobnie spodoba ci się trochę w konkursie online, ale poza tym Downhill Jam to prawdziwy downer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *