Football Manager 2007 to trzecia gra Sports Interactive, od kiedy pozostawiono nazwę Championship Managera, i choć jest to raczej sprawa ewolucji niż rewolucji, zmienia ekrany statystyk w coś tak absorbującego, że można stracić całe godziny, dni i tygodnie Twoje życie.

Ta gra, podobnie jak większość jej gatunków, wprowadza Cię na pierwszy plan zarządzania piłką nożną w wybranym przez ciebie klubie. Gdzie to może być, zależy wyłącznie od Ciebie, a FM 2007 zapewnia listę prawie nieskończoną do wyboru. Możesz wybierać z uroków Barcelony lub AC Milan, udać się do mniejszych klubów, takich jak Accrington Stanley lub Woksop, lub wziąć punt z klubami z lig, o których prawie na pewno nie słyszałeś, takich jak Pierwsza Dywizja w Hongkongu. Możesz zarządzać dowolnym z tych klubów – a nawet drużynami międzynarodowymi, jeśli sobie tego życzysz.

Po zainstalowaniu w nowej pracy, musisz sprawdzić swój skład, aby ustalić, gdzie leżą mocne i słabe strony zespołu. To jest coś, co może być o wiele łatwiejsze w przypadku dużych klubów, szczególnie tych z graczami, których znasz, niż w drużynach z niższej ligi, więc jeśli jesteś początkującym, łatwiej jest zacząć od najlepszy zespół lub taki, który dobrze znasz.

Rozpoczniesz także swoją pracę w zarządzaniu, mając pojęcie o tym, co zarząd i fani wybranego klubu mają nadzieję osiągnąć w ciągu sezonu. Menedżerowie klubów piłkarskich żyją i umierają na podstawie wyników, więc jeśli plansza oczekuje awansu i dajesz zbyt dużo strat, może się okazać, że Twoja pierwsza umowa wygasa przedwcześnie. Jednak jeśli tak się stanie, to nie koniec gry; możesz ubiegać się o pracę w innych klubach, które mają wolne stanowiska w dowolnym czasie, a nawet możesz rzucić swój kapelusz w rytm, jeśli pozycja obecnego menadżera jest niepewna.

Kiedy już poczujesz się z graczami, albo dzięki prawdziwej wiedzy, albo uważnej analizie względnych statystyk graczy, możesz zacząć konstruować zwycięską drużynę, wybierając formację i taktyki, które najlepiej pasują do poziomu, na którym grasz. gra. To może się zmienić z podziału na podział, ale podczas gdy światowej klasy gracze mogą preferować proste, szybkie, przejściowe manewry i elegancką grę kontrataku, prawdopodobnie będziesz zadowolony z tego, że niedoświadczeni, nieprzystosowani, w niepełnym wymiarze zawodnicy niższej ligi po prostu zgrywają piłkę bezceremonialnie na boisku przy każdej okazji – trafienie i nadzieja.

Oprócz decydowania, czy grać 4-4-2, 4-3-3, czy też jednej z wielu innych formacji, musisz mieć na względzie stan finansowy klubu, ponieważ da ci to wskazanie, jaki może być twój budżet przelewu. Ponownie, odzwierciedla to bezpośrednio na poziomie, na którym twój zespół rywalizuje, ale jeśli twój klub nie ma długu, zwykle jest coś w kotku.

Posiadanie finansowej świadomości jest kluczowe, szczególnie w mniejszych klubach, i będziesz chciał wysłać zwiadowców, aby obserwować potencjalne cele transferu. FM 2007 wprowadza nowy format do tej części gry, dodając paski wiedzy dla skautów w oparciu o ich wcześniejsze doświadczenia. Niektórzy z nich będą specjalizować się w niektórych krajach lub regionach, a mniejsze kluby mogą ograniczyć misje do względnie lokalnego obszaru. Jeśli chcesz konkurować na arenie światowej, będziesz potrzebować dobrej wiedzy globalnej. Szczególnie ważni są pracownicy z doświadczeniem w Ameryce Południowej, dzięki którym możesz dotrzeć do potencjalnie bezcennych graczy z ligi brazylijskiej i argentyńskiej i odkryć następnego Pele’a lub Maradonę przed kimkolwiek innym – i zanim cena stanie się zbyt wysoka.

Większe kluby będą również miały akademie młodzieżowe, które każdego roku dostarczą wam wielu młodych ludzi, z których niektórzy mogą przejść przez młodzież i rezerwowe zespoły, a nawet z czasem dostać się do składu pierwszej drużyny. Kolejnym miłym dodatkiem w tym roku jest możliwość zwrócenia się do zarządu o rozważenie ustanowienia formalnego porozumienia z innym klubem, aby wysłać lub otrzymać pożyczonych graczy. Umowy te, znane jako kluby dla rodziców lub dla rodziców, mogą być bardzo przydatne dla dużych zespołów, pozwalając im na pozyskanie obiecujących młodych ludzi na cenne doświadczenie pierwszego zespołu, a także dla małych zespołów, które normalnie nie byłyby w stanie przyciągnąć młodych talentów. To jest coś, co istniało od kilku lat w prawdziwym życiu i wspaniale jest móc zobaczyć relacje z transferu w grze.

Same mecze są tam, gdzie odbywa się prawdziwa akcja, a silnik meczowy FM 2007 został dopracowany w celu stworzenia najbardziej realistycznego odtworzenia dotychczasowej aktywności gracza. Gry są przedstawiane w widoku z góry, a gracze jako ponumerowane kółka poruszają się po tyczce, która jest zwykle zielona, ​​ale może się pogarszać, aby uzyskać pojęcie o warunkach na ziemi. Nie jest to najbardziej wyrafinowana metoda wyświetlania meczu piłkarskiego, jaki kiedykolwiek widzieliśmy, a inne gry, takie jak LMA Manager 2007, na pewno go znoszą, ale najważniejszym aspektem jest to, że możesz się czegoś nauczyć od oglądania meczu . Ruch graczy jest prawie kuloodporny w porównaniu do oglądania prawdziwej gry, a niewiarygodnie łatwo o niej zapomnieć, po prostu patrzysz na grupę kręgów poruszających się wewnątrz zielonego prostokąta.

Pod tym względem FM 2007, poświęcając efekty wizualne, wykonuje o wiele lepszą pracę, dostarczając użyteczne narzędzie do analizy i rozrywki niż jakikolwiek w pełni zgodny silnik 3D. Co więcej, reszta gry przedstawia informacje w czysty i efektywny sposób, i jasne jest, że dołożono wszelkich starań, aby najważniejsze ekrany były zawsze łatwo dostępne w logiczny sposób.

Dźwięk w grze jest nadal dość prosty, z dynamicznym tłumem, który wznosi się i opada w zależności od tego, co dzieje się w grze. Gry do kierowania piłką nożną nie mają dużego zasięgu pod względem dźwięku, chociaż wiele lat temu Sports Interactive krótko flirtował – bez powodzenia – z komentarzem. Ale chociaż wpływ dźwięku w grze jest minimalny, nie podjęto rzeczywistych prób wprowadzania innowacji w tej dziedzinie. Hałas tłumu nagle zanika w połowie iw pełnym wymiarze godzin i nie podjęto żadnej próby rozjaśnienia wielu ekranów menu za pomocą muzyki lub innych efektów dźwiękowych.

To powiedziawszy, oczywiste jest, że w centrum uwagi znajduje się Football Manager 2007 i na szczęście jest to najważniejsza część gry – uczucie zanurzenia. Artykuły z wiadomościami, które informują o wydarzeniach z całego świata, są w rozsądny sposób dostosowane do Twojej własnej części świata, a jednocześnie utrzymują kontakt z ważnymi wydarzeniami na całym świecie. W zależności od twoich postępów dziennikarze mogą od czasu do czasu zwracać się do ciebie z prośbą o komentarz na temat twojej sytuacji. Jeśli masz szansę na wygraną, możesz trochę się napić lub pochwalić graczy. Jeśli nie radzisz sobie tak dobrze, możesz w ogóle nie komentować. Wszystko, co mówisz i robisz, szczególnie w mediach, może mieć wpływ na morale Twoich graczy, dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę większy obraz podczas rozmowy z prasą.

Rozmowy drużynowe powracają po raz kolejny, co pozwala mieć wpływ na wyniki drużyny w dniu meczu. Podczas gdy możesz odpalić zawodników lub dać im leczenie za pomocą suszarki, po gwizdku jesteś względnie bezsilny. Możesz zmienić podstawowe taktyki w locie, jakby wykrzykiwał instrukcje od strony głównej, ale większe zmiany i zmiany mogą mieć miejsce tylko wtedy, gdy jest przerwa w grze.

Gracze, zespoły, ustawienia ligowe, a nawet zasady rywalizacji są dokładne we wszystkich 116 ligach w 51 krajach, które istnieją w grze, co nie tylko znacząco zwiększa poczucie realizmu, ale daje także możliwość dowiedzenia się więcej na temat światowy futbol, ​​jak idziesz.

Gdy twoja kariera jest już w toku, świat futbolu będzie się toczyć wokół ciebie, dając Ci tyle uwagi, lub tak mało, jak na to zasługuje twoja obecna pozycja menedżerska. Od samego początku FM 2007 tworzy środowisko oparte na rzeczywistości, ale pozwala tworzyć własną ścieżkę i tworzyć własne historie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się dołączyć do Manchesteru United jako były międzynarodowy piłkarz o świetnej reputacji, czy też dołączyć do półprofesjonalnego zespołu osób w niepełnym wymiarze godzin jako były gracz ligi niedzielnej, masz możliwość robienia wszystkiego w granicach tego, co – Życie menedżera by się działo, i wyznaczanie sobie celów – lub po prostu obserwowanie, gdzie „życie” cię zabiera – jest jedną z najlepszych części gry.

W przypadku tak złożonej gry, jak FM 2007, z przyjemnością dowiesz się, że jest w niej dużo pomocy w grze, a także przyzwoitej instrukcji, która dobrze określa scenę. Niewątpliwie nowi gracze z gatunku będą początkowo ogarniać samą głębię rozgrywki, ale można poprosić o rady dotyczące wyboru zespołu przez członka personelu, a także uzyskać cenne opinie na temat harmonogramów treningów i występów od samego początku. liczba źródeł. Zainwestuj trochę więcej czasu w grę, a wiele ekranów i statystyk zacznie nabierać charakteru drugiego.

Ogólnie rzecz biorąc, FM 2007 to gra, w którą możesz cieszyć się, gdy Sports Interactive wyda kolejną wersję za rok, a fani futbolu nie znajdą bardziej satysfakcjonującego i realistycznego narzędzia do spełniania swoich sportowych fantazji w innym miejscu. Uzależnienie od gry o jeszcze jeden mecz, sezon lub karierę nie zniknie w najbliższym czasie w tej grze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *