Sid Meier’s Civilization II

0

Po rozczarowującym przykładzie X-COM 2 wielu graczy oczekiwało, że Civilization II będzie niczym więcej niż oryginalną grą Sida Meiera z kilkoma nowymi grafikami. Inni martwili się, że projektanci gry oddalą się zbyt daleko od ścieżki i zrujnują spektakularną równowagę, która sprawiła, że ​​Civilization stało się takim hitem. Ostatecznie zespołowi projektowemu Microprose udało się dodać wiele nowych elementów do gry, które pomagają rozwinąć klasyczną strategię starzenia – bez poświęcania uzależniających właściwości gry.

Chociaż gracze znający oryginalną cywilizację prawdopodobnie będą w stanie wskoczyć i zacząć grać od razu, rój nowych funkcji zdecydowanie gwarantuje kilka minut z podręcznikiem. To, co gracze najprawdopodobniej zauważą najpierw, to znacznie większa liczba wyścigów do wyboru, w tym Sioux, Kartagińczycy i Chińczycy, a także opcja dostosowywania, która pozwala tworzyć dowolne osobiste ulubione projekty, które projektanci mogli przegapić. Tym razem różnice kulturowe są również przedstawiane na ekranie przez cztery różne wzorce rozwoju miasta. Fantastyczna liczba nowych jednostek bojowych daje nieograniczone możliwości, ponieważ gracze wymyślają nowe sposoby użycia marines (którzy mogą atakować z morza), pocisków samosterujących, spadochroniarzy, a nawet fanatyków religijnych na ich najlepszą korzyść. Dla tych, którzy zmęczyli się chaotycznymi polami bitew w oryginalnej grze (pamiętajcie, kiedy ten rydwan wyjął twój pancernik?), Istnieje nowy system walki, który daje jednostkom wynik zarówno w sile ognia, jak i punktach życia, co zapewnia bardziej realistyczne wyniki walki. Wszystkie te funkcje łączą w sobie potężną głębię i wystarczającą różnorodność, aby zapewnić, że gracze będą ładować tę grę przez kolejne miesiące.

Warto również zwrócić uwagę na wiele drobnych szczegółów w Civilization II: ulepszony zestaw graficzny z trzema czwartymi punktami widzenia podobnymi do Syndicate lub Crusader, zabawnymi efektami dźwiękowymi, od trąbki słonia po syreny nalotowe ataku atomowego, pełne -motion video klipy dla każdego z postępów cywilizacji i pełny edytor map, który umożliwia graczom zaprojektowanie własnych pól podboju. Chociaż gra cierpi z powodu braku opcji dla wielu graczy, nie ma nic, co mogłoby konkurować z jej głębią gry, subtelnością wyzwania i czystym uzależnieniem. Faktem jest, że jeśli jesteś fanem strategii, kupiłeś już tę grę, a jeśli nie jesteś, ten tytuł może cię obrócić.

http://pansolo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *