Trzymając się mocnych stron serii, Modern Warfare 3 zapewnia jedne z najlepszych w branży rozgrywek konkurencyjnych, spółdzielczych i jednoosobowych.

Niewiele franszyz ma większy wpływ na współczesny krajobraz gier konsolowych niż Call of Duty. Scena z serii Modern Warfare długo działającego serialu przyciągnęła miliony oddanych graczy (i klientów) na wciągające areny multiplayer i kampanie filmowe, a także zainspirowała powszechną adorację i bezwstydną imitację. A Modern Warfare 3 nie odbiega daleko od znanej formuły. Choć niektóre emocje sygnaturowe straciły swój blask, jest to nadal bardzo ekscytująca i satysfakcjonująca gra. Wybuchowa kampania, zawzięte działania konkurencyjne i pełna wyzwań gra zespołowa – wszystko to wciągające przypomnienia o tym, jak Call of Duty zyskuje swój prestiż.

Podobnie jak w poprzednich kampaniach Call of Duty, ten w Modern Warfare 3 jest globalnym hoppingiem, w którym wcielasz się w rolę kilku różnych żołnierzy. Jedna nitka idzie za Soap i Price na polowanie na Makarova i pojawia się tam, gdzie przerwano Call of Duty: Modern Warfare 2. Inni przenoszą cię do głównych obszarów metropolitalnych, takich jak Nowy Jork, Londyn i Paryż, gdzie toczą się pełne bitwy. Zniszczenia, które zostały odwiedzone w tych kultowych miejscach, są oszałamiające wizualnie, dzięki czemu stawki wydają się wyższe niż kiedykolwiek. W miarę przechodzenia między pilotem zdalnego sterowania powietrzem, walkami pieszymi na piechotę i napiętymi sekwencjami pojazdów, tempo eksperckie utrzymuje cię w ruchu i chętnie podejmuje kolejne zagrożenie.

Kampania ma też kilka niepokojących widoków i ekscytujących sztuczek w rękawie, a te ostatnie odnoszą większe sukcesy niż poprzednie. Chaos na prezydenckim samolocie i szalona pogoń za paryskimi ulicami to główne wydarzenia, w których wstrząsy środowiskowe sprawiają, że czujesz, że walczysz o kontrolę w sytuacjach, w których nie masz kontroli. Inne, spokojniejsze momenty dają szansę na przejęcie rzezi wywołanej przez te miejskie konflikty, a dotknięcie martwych cywilów, którzy ewidentnie zginęli podczas ucieczki przed niebezpieczeństwem.

Niestety, Modern Warfare 3 robi o wiele bardziej jawny i ciężki strzał w drętwienie twych uczuć, co nie idzie dobrze. Rezultat jest tak oczywisty od momentu, gdy zaczyna się scena, że ​​możesz oglądać beznamiętnie, gdy wyrzucane postacie grają na swoich liniach i padają ofiarą tragedii (rezygnując z niepokojących treści na początku kampanii prawdopodobnie oszczędzą ci tego nieprzyjemność). Pomimo tego emocjonalnego błędu, kampania pozostaje wciągającą i znakomicie stymulowaną przejażdżką kolejką górską, która przynosi opowieść o Modern Warfare do satysfakcjonującego zakończenia.

Mimo że kampania odbywa się wyłącznie na zasadzie pojedynczego gracza, tryb Special Ops spółdzielni powraca po swoim debiucie w Modern Warfare 2, przynosząc ze sobą wiele okazji do zabijania wrogów AI za pomocą innego gracza, podzielonego ekranu lub online. Jest 16 jednorazowych misji, które uzupełniają wydarzenia kampanii, pozwalając ci doświadczyć nowych aspektów globalnego konfliktu, w który jesteś uwikłany. Od tankowania w garniturze Juggernaut aż po zasłonięcie sojusznika zdalnie sterowanymi wieżyczkami strażniczymi, tutaj jest wiele różnorodności. Chociaż nawet najdłuższe misje mogą zostać ukończone w mniej niż 10 minut, zmienne poziomy trudności pomagają misjom Spec Ops w godzinach pełnych wyzwań walki. A jeśli wolisz kontynuować solo, możesz wykonać prawie każdą misję samemu i dążyć do szanowanego miejsca w rankingach online.

Dostępny jest również nowy tryb przetrwania, który oferuje jeszcze więcej okazji do uboju kooperatywnego lub solo. Podobnie jak w wielu podobnych trybach w innych grach, przyjmujesz falę za falą coraz trudniejszych przeciwników. Od skromnych bojowników bojowników i psów atakujących do wytrawnych najemników i unoszących się helikopterów ataku, możesz łatwo dostać się przytłoczony, jeśli nie mądrze wykorzystasz swój arsenał. Odblokowujesz broń, osprzęt i ekwipunek, zdobywając doświadczenie zarówno w trybie Survival, jak i Spec Ops. A kiedy grasz przez fale Przetrwania, zarabiasz pieniądze na te gadżety. Choć twoi wrogowie upuszczą broń po zabiciu, broń, którą kupisz, będzie prawdopodobnie tą, która daje ci siłę. Amunicja i granaty mogą jednak zrobić tylko tyle, więc oszczędzanie funduszy na działko strażnicze lub oddział sojuszników AI jest mądrym posunięciem. Dzięki dobremu wyborowi pistoletów i umiejętnemu używaniu sprzętu możesz zrobić solidny postęp, ale zawsze czeka cię kolejna fala, która otoczy cię i przytłacza.

Podczas gdy wyzwania oferowane w Spec Ops mogą być sztywne, największy test twoich umiejętności znajduje się w konkurencyjnym wieloosobowym trybie online. Akcja będzie od razu znana każdemu, kto odważył się na pole bitwy Call of Duty w ciągu ostatnich czterech lat, ale szybki i satysfakcjonujący system punktów doświadczenia jest równie porywający i uzależniający jak nigdy dotąd. Modern Warfare 3 korzysta z ulepszeń interfejsu, które ułatwiają dostosowywanie i progresję, dzięki bezpłatnej aplikacji Call of Duty Elite, oferującej jeszcze więcej możliwości analizy, dostosowywania i zwiększania wydajności. Niezależnie od tego, czy pobierzesz ją na konsolę, czy uzyskasz do niej dostęp przez przeglądarkę internetową, Elite gromadzi obszerne statystyki z Twojego czasu gry i oferuje wiele przydatnych porad dotyczących użycia broni i kombinacji profitów. Ta wiedza będzie szczególnie pomocna dla nowoprzybyłych, którzy czują się przytłoczeni, ponieważ tryb szkolenia bojowego z Call of Duty: Black Ops jest wyraźnie nieobecny.

Zapoznanie się z Elite i zapoznanie się z mapami w trybie Survival może pomóc w ulepszeniu strategii, a 16 map zapewnia doskonałą arenę do rozgrywania akcji. Sadzenie bomb, łapanie flagi, kontrolowanie terytorium i bezpośrednie zabijanie tworzą szkielet większości meczów, z godnym uwagi dodatkiem trybu Kill Confirmed. Ten tryb miesza rzeczy, wymagając od ciebie zbierania znaczników z martwych ciał, aby faktycznie zarejestrować twoje zabójstwa. Potwierdzenie zabicia lub odmowy zabicia wroga przez zbieranie znaczników sojusznika jest równie ważne, jak upewnienie się, że pociski trafiły w cel, dodając przyjemny nowy wymiar taktyczny do znanego w inny sposób deathmatchu.

Modern Warfare 3 zawiera także poprawki do ulepszeń broni i zabójstw; od teraz odblokowujesz dodatki, kamuflaż i umiejętności zwiększania statystyk, wyrównywanie pojedynczych broni przez użycie. Co więcej, nagrody killstreak zostały ponownie wydane w pakietach strajkowych, które oferują nowe zasoby do zabawy, takie jak zdalny dron zwiadowczy i pułapka balistyczna. Pakiet strajku szturmowego działa w sposób znany i nagradza cię za zabicie kolejnych wrogów w ciągu jednego życia; pakiet strajku wsparcia nie dba o to, czy twoje pasmo obejmuje wielokrotne odradzanie się; a pakiet strajku Specialist nagradza cię dodatkowymi profitami, zamiast tradycyjnymi nagrodami typu killstreak.

Te ulepszenia zmieniają przepływ nagród w twoim arsenale i na pole bitwy, ale Modern Warfare 3 nie ma żadnych szans z wypróbowaną i prawdziwą formułą. Możesz wprowadzać własne ekscentryczne poprawki do akcji dzięki zaawansowanym opcjom dostosowywania Private Match, które przywracają niektóre z dziwniejszych trybów z Black Ops i utrzymują możliwość pojawienia się dziwnych permutacji. Niezależnie od dywersji i innowacji w przyszłości Modern Warfare 3, konkurencyjny multiplayer wciąż oferuje tę samą słodką satysfakcję, jakiej można oczekiwać od serii. To jedna z najlepszych akcji strzelanek internetowych. A wraz z trudnymi wyzwaniami Spec Ops i ekscytującą kampanią globtroterów, Modern Warfare 3 staje się kolejnym wielkim potomkiem tej gry, która zmieniła pokolenie.

1 thought on “Call of Duty: Modern Warfare 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *