Lśniące lasy i zabawne lasy Mists of Pandaria są świeże, mimo że gra opiera się na znanych tropach.

Czarodziejski świat, który Blizzard pojawił się osiem lat temu, był niezłomną postacią w świecie gier multiplayer. World of Warcraft jest pod wieloma względami pionierem, choć jego podstawowa mechanika wydaje się osobliwa i przestarzała, biorąc pod uwagę inwazje innych gier od wydania WoW w 2004 roku. Mimo to nadal jest to ulubiony wybór online dla subskrybentów, którzy trzymają się nostalgii: chwalebne naloty z przeszłości, osiągnięte kamienie milowe, zniszczone relacje. Niezłomna gra o grach RPG po tych wszystkich latach wciąż jest bardzo interesująca – a Mists of Pandaria to kolejny powód, by przylgnąć do tego znajomego świata.

Ekspansja działa jak sentymentalny renesans dla długoletnich wielbicieli, którzy byli tam od czasu oryginalnej wersji beta WoW, a także przyjemna platforma startowa dla nowoprzybyłych na ogrodzeniu za zobowiązanie się do miesięcznej opłaty. Jest jednocześnie obcy i tradycyjny, z zupełnie nowymi treściami, które wciąż eksplorują urok ogromnej bazy fanów tego ambitnego projektu.

Kontynent Pandarii wprowadza inną dynamikę w świat humdrumowej identyczności, która przeniknęła przez wiele fantastycznych rozgrywek wieloosobowych na przestrzeni lat. Kiedy po raz pierwszy rozpoczniesz ekspansję, wyraźny azjatycki smak rozległych punktów orientacyjnych i szerokich pasm górskich sprawi, że te eksploracyjne żądze znów będą cię dręczyć. Niezależnie od tego, czy przemierzasz zapierający dech w piersiach szczyt Kun-Lai, czy też włóczysz się po bujnej Jadeńskiej puszczy z mnóstwem zielonej zieleni rozsianej po okolicy, Pandaria jest zupełnie nową stroną World of Warcraft, która roznieca iskrę przygody, która dla wielu dni Płonącej Krucjaty.

Ale tak estetyczny jak kontynent Pandaria, świeża warstwa farby nie może samodzielnie ożywić całego świata. Bardzo potrzebowała pomocy dodatkowej grywalnej rasy Pandaren i klasy mnichów, aby zmienić ustalone konwencje na głowie. Na szczęście, skłonienie się do modernizacji porzuca stare bariery i przełamuje nowe możliwości. Zmiany te nie mają wpływu na klasyczne zadania, które zwykle polegają na zabiciu X liczby stworzeń, aby zebrać Y ilość łupów, aby wymienić na Z. Kuszące jest wywoływanie Blizzarda dla treści pogrążonych w zmęczonych pułapkach takich jak te, ale Mists of Pandaria niewiele pokazuje zmęczenie: mielenie wydaje się świeże, nawet musujące, szczególnie w chwilach od poziomów 85 do 90.

Questing nigdy nie był tak wciągający, z zadaniami od niepoważnego po stoicki, włączając w to nawiązania do konfliktu Sojuszu i Hordy – powitanie, uziemienie narracji w fantastycznej krainie wypełnionej pandami i poszukiwaczami przygód. Bez względu na to, jak ważna jest twoja przygoda, masz poczucie, że pasujesz do tego, co dzieje się wokół ciebie. Istnieje poczucie, że przyczyniasz się do machinacji tego, jak ziemia rośnie i ewoluuje. I to jest coś, co sprawia, że ​​wracasz po dłuższej chwili, gdy zniknie atrakcyjność grabieży.

Niestety aspekty społeczne Pandarii są stłumione przez fazowanie i liniowość na świecie. Grupowe misje zawsze były głównym remakiem dla WOW jako całości i chociaż Pandaria nadal wspiera grupowanie, większość zadań jest bardziej odpowiednia dla pojedynczego gracza w stylu questów Star Wars: The Old Republic. To nie znaczy, że nie ma miejsca na przyjemność z przyjaciółmi. Po prostu wydaje się, że skupiono się na pojedynczych poszukiwaniach i awansie fabuły. Na szczęście wiele opcji dodawania innych do składanego przychodzi w formie scenariuszy taktycznych wymagających trzech graczy, w których grupa jest wciągnięta w różne sytuacje, które utrzymują rzeczy na luzie.

Jeśli pragniesz większego wyzwania, możesz zająć się bardziej przerażającymi pięcioma lochami; jeżdżą szybko, jeśli chcesz sprostać wyzwaniu, ale przywołują najtrudniejsze fragmenty bitew Wrath of the Lich King, które pozwolą ci przetrwać. Po ich wyczerpaniu istnieje wiele lochów trybu wyzwań, aby zmoczyć gwizdek twojego poszukiwacza przygód, które oferują nagrody w postaci sprzętu kosmetycznego, osiągnięć i innych w zależności od czasu ukończenia. Lochy w trybie Challenge mogą sprawdzić twoją biegłość, a zatem są świetną miarą umiejętności dla graczy szukających bardziej surowej strony Pandarii. Alternatywnie możesz odkryć dwa nowe pola bitwy: gracz z Kotmugu i kopalnię Silversharda, zarówno błyszczące, jak i wypolerowane, przyjmujące uznane koncepcje, które działają dobrze.

Za cudowną scenerią i zabawą towarzyską są „pandy kung fu”, które społeczność graczy traktuje z taką pogardą. Pandareńczycy mogą stanąć po stronie frakcji Hordy lub Sojuszu, ale ich włączenie nie wydaje się bardziej nie na miejscu niż rasy, które pojawiły się przed nimi. Łatwo jest spojrzeć na podwójnie zabarwione ssaki i założyć, że pod ich uroczą powierzchownością jest tylko puch, ale nie docenicie ich miejsca w tym wszechświecie. Te kochające piwo niedźwiedzie mają żenująco niepoważne rozmowy o swoich ulubionych winie i opowiadają emocjonalnie o opowieściach o rosnących napięciach między Hordą i wojownikami Przymierza. Jest w nich coś więcej niż na pierwszy rzut oka. Dodatkowo, klasa mnich oferuje głębokie fizyczne opcje walki, które czerpią z wewnętrznej siły i skupiają się na walce wręcz, a nie broni. Jest to wszechstronna klasa, w której możesz grać dowolnie, niezależnie od wybranej roli bojowej.

Bez względu na to, jak wiele zrobiliście w Mists of Pandaria, nigdy nie wyruszyliście w poszukiwaniu nowej misji do podjęcia lub misji do zaakceptowania. Działania Cię odnajdują, bez względu na to, czy bierzesz udział w codziennym systemie zadań, czy próbujesz wdrapać się w symulacje farmy Doliny Czterech Wiatrów, co skutkuje końcowym efektem zdobycia własnego węża chmurowego jako wierzchowca.

System walki ze zwierzętami jest trochę zbyt znajomy, ponieważ wiele pożyczył od Pokemona i innych podobnych systemów do podnoszenia potworów, ale jest to dobrodziejstwem dla graczy z licznymi zwierzętami, które chcą zabić trochę czasu. W rzeczywistości bitwy dla zwierząt domowych powinny pożyczyć jeszcze więcej z jego inspiracji: rzekomo „rzadkie” zwierzęta domowe nie są trudne do znalezienia, ponieważ termin ten odnosi się nie do rzeczywistej rzadkości gatunku, ale do jego jakości. Każdy sens odkrycia jest zmniejszony przez fakt, że jasne i zwięzłe instrukcje dotyczące tego, kiedy i gdzie można uzyskać każdego zwierzaka, są od samego początku uwzględniane w dzienniku zwierząt. Ten system i inne mogą mieć niewielki zasięg w porównaniu z resztą zawartości dołączonej do rozszerzenia, ale w niektórych przypadkach twoje wysiłki są nagradzane punktami męstwa, więc gra przynajmniej rozumie, że twój czas jest cenny. Sprawdź wszystko, co Pandaria ma do zaoferowania, a otrzymasz nagrody.

W najnowszej pracy Blizzarda jest wiele do zrobienia, nawet jeśli większość nowych materiałów polega na reparacjach do wcześniej istniejących mechanizmów, które widzieliśmy wcześniej. Zamiast obracać się w zupełnie innym kierunku i ryzykować alienacją długoletnich fanów, podstawowa koncepcja koncentruje się na solidarności. Blizzard postanowił dążyć do tego, co fanatycy WOW czerpią z radości z samego świata i co można zrobić, aby poprawić go jako całość, nawet jeśli oznaczało to wyjście ze strefy komfortu wypełnionej orkami i krasnoludami, aby poszerzyć horyzonty. Nowa rasa, dodatkowa klasa grywalna, opowiadanie historii i menażeria rzeczy do zrobienia współpracują ze sobą, aby zapewnić, że Mists of Pandaria jest kolejną jakościową ekspansją World of Warcraft.

1 thought on “World of Warcraft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *