Wydawać by się mogło, że będzie trochę problemów z posiadaniem systemu doświadczenia w stylu RPG z tak wielką obsadą postaci. Można by pomyśleć, że każdy bohater, który nie jest stale częścią twojego aktywnego zespołu, stałby się bezużyteczny po pierwszym poziomie. Marvel: Ultimate Alliance rozwiązuje ten problem, sztucznie podnosząc poziom doświadczenia nieaktywnych bohaterów w miarę rozwoju Twojej aktywnej drużyny. Nonaktywni bohaterowie będą zazwyczaj mieli mniej więcej jeden pełny poziom doświadczenia za swoimi aktywnymi bohaterami, co wystarczy, jeśli zdecydujesz się na zamianę bohatera, którego wcześniej nie używałeś, nadal będzie wystarczająco mocny, by nadążyć. Być może najbardziej interesujący jest cały system personalizacji bohaterów w Marvel: Ultimate Alliance to fakt, że niewiele z twoich wyborów ma charakter trwały. Chociaż nie możesz odzyskać wydanych pieniędzy, wszelkie punkty umiejętności, które zdobyli lub zakupili, mogą zostać ponownie rozdzielone na różne specjalne moce po upadku kapelusza. Dodatkowo, jeśli wszystkie te informacje o punktach umiejętności i wzmocnieniach zespołów wydają Ci się nudne lub mylące, a interesuje Cię tylko pokonanie wielu złych ludzi, spodoba ci się, że gra domyślnie obsługuje wszystkie dostosowania postaci.

Poza indywidualnymi bohaterami, rzeczywisty team building odgrywa interesującą rolę w Marvel: Ultimate Alliance. Kiedy początkowo masz wybór, aby utworzyć zespół, możesz wybrać grupę prefabrykowaną, taką jak Fantastyczna Czwórka lub Avengers, lub możesz wybrać czterech bohaterów, którzy Ci się spodobają, aby stworzyć własny zespół. Możesz zamienić się z innymi bohaterami, jak chcesz, ale grając z bohaterami, którzy zostali wyznaczeni jako część twojego zespołu, twoja drużyna zyskuje punkty reputacji, które mogą być wykorzystane do określenia konkretnych bonusów w zespole. Zabawa z bohaterami, którzy nie są wyznaczeni jako część twojego zespołu, obniży reputację, ale jeśli przez jakiś czas utrzymasz początkową drużynę czterech, będziesz mógł dodać dodatkowych bohaterów do drużyny. Odseparowany od systemu reputacji drużyny, który wybierzesz dla swojego zespołu, może przynieść ci jeszcze jeden bonus do statystyk. Niektóre z nich są oczywiste. Na przykład otrzymasz premię X-Men za grę z mutantami oraz premię Fantastyczną Czwórkę za grę z Mister Fantastic, Invisible Woman, Human Torch i The Thing. Alternatywnie, jeśli grasz, powiedzmy, Kapitan Ameryka, Spider-Woman, Luke Cage i Spider-Man, dostaniesz premię New Avengers, podczas gry z wszystkimi postaciami żeńskimi otrzymasz premię Femme Fatale. Żonglowanie punktami umiejętności, ekwipunkiem i kostiumami konkretnych bohaterów, a także punktami reputacji drużyny i premiami drużynowymi, może czasami przytłaczać, ale to także ułatwia dużą elastyczność tym, którzy jej szukają.

Ilość skrzyń i beczek, które możesz zrobić w Marvel: Ultimate Alliance, jest zniechęcająca, ale gra bardzo pomaga, aby akcja była interesująca i zróżnicowana. Jest kilka zagadek, które będziesz musiał rozwiązać, jednocześnie lamentując na złoczyńcach, choć mają tendencję do przemiany między bolesnymi oczywistymi i nadmiernie zasłoniętymi. Nie brakuje walk z bossami, z których najlepsze zawierają 4-style w stylu Resident Evil w czasie rzeczywistym, które zachęcają do naciśnięcia konkretnych przycisków twarzy, aby skutecznie zaatakować wroga. Mechanika tych sekwencji rzadko jest trudna do wykonania, ale sprawia, że ​​momenty takie jak konfrontacja z Galactonem są satysfakcjonujące i niezapomniane. W grze nie boi się również od czasu do czasu gry stycznej, co nie jest bardziej oczywiste niż w obliczu złoczyńca Arcade w jego złowieszczo nazwanym parku rozrywki Murderworld. Tutaj twoi bohaterowie angażują się w gry wideo i karnawał w dość nieoczekiwany sposób.

Możesz grać Marvel: Ultimate Alliance przez siebie, pozwalając komputerowi nabrać luzu z trzema bohaterami, których obecnie nie kontrolujesz. Możesz natychmiast przejąć kontrolę nad innym członkiem zespołu, a także masz dostęp do podstawowych mechanizmów kontrolujących zachowanie zespołu. Sztuczna inteligencja może na ogół posiadać własną, ale nie zawsze słucha rozkazów i czasami może działać nieco błędnie. Aby uzyskać lepsze wrażenia, możesz w dowolnym momencie przejąć kontrolę nad innymi realistycznymi graczami, aby uzyskać satysfakcjonującą grę kooperacyjną, która jest prawdziwa niezależnie od tego, czy inni gracze grają w tym samym systemie, czy przez Internet.

Kolejną zabawną rozrywką jest sposób, w jaki możesz zdobywać punkty doświadczenia pomiędzy misjami, prawidłowo odpowiadając na pytania dotyczące ciekawostek o tematyce Marvela. Pytania dotyczące ciekawostek sięgają od względnych podstaw, takich jak dla których gazeta Peter Parker pracuje, do ukrywania szczegółów, takich jak nazwa domu rodzinnego Fin Fang Foom. Nie ma limitu czasowego na udzielanie odpowiedzi na pytania, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć odpowiedzi na pytania w Internecie. Przekonasz się, że odpowiedzi na większość pytań można znaleźć, rozmawiając z innymi osobami w grze. Mimo to fani mogą zobaczyć, jak bardzo wiedzą o komiksie.

Nawet jeśli zignorujesz liczne misje poboczne, które będziesz prezentował po drodze, z łatwością zajmie ci to 15 lub 20 godzin, aby zagrać w Marvel: Ultimate Alliance i jest to dobra jazda od początku do końca. . Gra daje poczucie, że możesz wpłynąć na to, w jaki sposób opowieść kończy się pewnymi decyzjami, które podejmujesz, ale te wybory są zazwyczaj dość powierzchowne i nie warto ponownie grać przez całą grę. Trudny do odblokowania tryb jest znacznie bardziej atrakcyjny, ponieważ możesz zaimportować spartaczoną drużynę, którą już pokonałeś.

Istnieją cztery główne platformy do gry Marvel: Ultimate Alliance, a konsola Xbox 360 to ulubione urządzenie. Posiada wiele świetnych efektów oświetlenia, cząsteczek i efektów mapowania, których nie ma w innych wersjach. Nawet bez tych zaawansowanych efektów graficznych wersje PC i Xbox nadal wyglądają dość ostro. Wersja PS2 cierpi jednak na niepochlebne tempo klatek, przerywaną animację i dziwnie stłumiony dźwięk. Ten ostatni punkt jest szczególnym wstydem, ponieważ Marvel: Ultimate Alliance generalnie brzmi całkiem nieźle. Niektóre utwory są trochę za głośne, ale akcja jest mocna, a zaskakująco eklektyczna ścieżka dźwiękowa jest fantastyczna, zmieniając biegi, by nadążyć za niemal ciągłymi i dramatycznymi zmianami scenerii.

Poza tym, że Marvel: Ultimate Alliance to nie tylko dobrze wykonana i dostępna gra akcji, Marvel: Ultimate Alliance oddaje esencję uniwersum Marvela, co jest niesamowitym wyczynem, biorąc pod uwagę szerokość materiału źródłowego, choć jest wystarczająco dużo pominięć, aby łatwo usprawiedliwić kontynuację. Jest to po prostu obowiązkowa pozycja dla fanów Marvela, choć sama akcja jest wystarczająco satysfakcjonująca dla tych, którzy szukają dobrego robota w lochach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *