Age of Pirates: Caribbean Tales

0

Życie pirata musiało być dość surowe, a bycie szorstkim to jedna rzecz Age of Pirates: Caribbean Tales z pewnością przygnębia. Ta skomplikowana, zapluskwiona gra znacznie się rozrasta, prezentując otwarte rozgrywki RPG, które łączą walkę między statkami i eksplorację stóp na Karaibach podczas złotego wieku piractwa. Ta gra może równie dobrze być kontynuacją poprzednich gier pirackich, w tym Piratów z Karaibów z 2003 r. I Sea Dogs z 2000 r., Więc to wstyd, że szerszy, bardziej ambitny zakres tego najnowszego podejścia do formuły tylko prowadzi do więcej problemów .

Podobnie jak poprzednie gry Akelli, w grze Age of Pirates grasz jako freebooter, szukając sławy i fortuny na pełnym morzu. Możesz grać jako postać męska lub żeńska, a zaczynasz od skromnego statku i załogi, a następnie możesz udać się tam, gdzie chcesz na Karaibach. Niezależnie od tego, czy weźmiesz udział w misjach dla różnych narodów europejskich, które utworzyły obóz na wyspach, czy plądrują swoje statki handlowe, to zależy to od ciebie. Wykonując różne misje i zatapiając lub skutecznie wchodząc na pokład wrogich okrętów, zdobędziesz poziom doświadczenia, który pozwoli ci dostosować umiejętności kapitana morskiego. Musisz także pamiętać o załodze twojego statku – o jej zdrowiu, morale i wynagrodzeniach – i może zatrudniać oficerów, którzy pomogą ci nawigować i walczyć. W Age of Pirates jest wiele rzeczy do przemyślenia i zrobienia. Gdyby tylko wszystko działało tak dobrze, jak można było racjonalnie oczekiwać.

Gra zaczyna się niepokojąco, przedstawiając ekran o różnych opcjach rozgrywki, takich jak tempo rozwoju narodu, częstotliwość spotkań, ustawienia żeglarskie i uproszczona sztuczna inteligencja morska. Dostępna jest również ogólna opcja trudności, ale trudno nie zakładać, że gra przedstawiająca ten wspaniały poziom dostosowania od samego początku to gra, w której nie starają się dostarczyć dobrze zbalansowanego doświadczenia. Rzeczywiście, Age of Pirates często wydaje się bezcelowe, a proste, oparte na tekście misje, które otrzymasz, nie są wystarczającą zachętą do zainteresowania. System zrównania postaci jest prawdopodobnie najważniejszym powodem, aby dalej grać, ale im dłużej grasz, tym bardziej gra wydaje się rozwiązywać. Otwarte gry powinny nagradzać eksperymenty i eksplorację, ale ta jest prawie tak samo prawdopodobna, że ​​rozbije się na tobie, gdy będziesz robił wszystko po swojemu.

Tempo i jakość prezentacji w Age of Pirates są również wszędzie. Większość wysiłku włożono w stworzenie ładnie wyglądających statków, wody i efektów pogodowych, ponieważ sekwencje żeglarskie zbliżenia wyglądają bardzo ładnie. Większość reszty gry jest po prostu kiepska, a przylegający interfejs jest niejasny i trudny do przyzwyczajenia. Bombastyczna muzyka rozbrzmiewa, gdy twój statek wchodzi w walkę, sprawiając, że te świadome bitwy są wzruszające. Chociaż możesz początkowo dostosować ustawienia, aby wpływać na walkę między statkami, te bitwy kończą się długimi, powolnymi slogami, niezależnie od twoich wyborów. Może to być względnie realistyczne, ale pozostało ci niewiele do zrobienia, ale zmieniaj i zmieniaj rodzaje amunicji, podczas gdy twoje statki toczą wojnę. Aby przyspieszyć bieg wydarzeń, istnieje duża szansa, że ​​będziesz chciał spróbować wejść i wejść na pokład swojego wroga, zwłaszcza że jest to najprostszy sposób na zdobycie większego, lepszego statku (po co go kupować, gdy możesz go wziąć?) . Próby wejścia na pokład kończą się nieprzemyślaną sekwencją akcji, w której możesz włamać się do wrogiej załogi i jej kapitana. Te bitwy niewiele się zmieniły od czasu poprzednich pirackich gier Akelli, a teraz są całkowicie niespełniające standardów.

Szkoda, że ​​wiele z tej gry wydaje się na wpół wypieczone, ponieważ w grze Age of Pirates jest wiele różnych detali, w które moglibyście chcieć zatopić swoje zęby. Statki mogą być ulepszane za pomocą różnego rodzaju kadłubów, żagli i armat, z których każdy ma pewne zalety i wady, które zmuszają Cię do dokonywania interesujących kompromisów (między trwałością a manewrowością). Poprawienie taktyki kapitana pozwala na dowodzenie większymi eskadrami jednostek, jeśli wolisz siłę w liczbach. A jeśli czujesz się odważny, możesz spróbować zaatakować i schwytać kolonię, walcząc z obronnymi fortecami, rozmywając strażników pieszo, a nawet odlatując od byłego gubernatora. W trakcie rozgrywki zmieni się ogólna reputacja twojej postaci i jej pozycja z różnymi frakcjami karaibskimi. Leveling up pozwala ci również wybierać spośród wielu specjalnych umiejętności, które pozwalają ci wzmocnić umiejętności kapitana jako marynarza, wojownika, lidera, negocjatora i nie tylko.

Z tyłu pudełka znajduje się również tryb multiplayer dla maksymalnie 16 graczy, w tym cztery tryby: deathmatch, team deathmatch, bronić konwoju i zdobyć fort. Jednakże, nie możemy znaleźć dosłownie nikogo grającego w żaden z tych trybów online, a ledwie wspomnieć o trybach dla wielu graczy w 60-stronicowym podręczniku gry. Zakładając, że te tryby są w pełni funkcjonalne, prawdopodobnie nie będą zbytnio zabawne, biorąc pod uwagę, że walka między okrętami w grze jest szczególnie nudna, gdy pozbędziesz się wszystkich elementów do odgrywania ról i wejścia na pokład.

Age of Pirates jest porównywalny do Piratów Sida Meiera! Od 2004 r., mimo że ta gra oddala ideę bycia maczugą na morzu w jej podstawowych rzeczach, ta nowsza tonie w szczegółach. Gra po prostu wydaje się pośpieszna i przestarzała, i wygląda na to, że twórcy gryzą o wiele więcej, niż mogliby przeżuć. Jest zrozumiałe, że po Pirates !, podobna gra będzie próbowała się wyróżnić, zapewniając wiele więcej funkcji rozgrywki. Ale powiedzenie, że jakość wykonania tej gry pozostawia wiele do życzenia, to ładnie ją ujmuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *