Microsoft Flight Simulator X

0

Microsoft Flight Simulator X to niewiarygodne oprogramowanie zapewniające niemal niewiarygodne możliwości produktu konsumenckiego. Niestety, w większości systemów z niczego innego niż najniższy z ustawień graficznych gry, symulacja ma poważne problemy z wydajnością. To, w jak dużym stopniu te problemy utrudniają grę, zależy od tego, jakie stawki będą potrzebne, aby cieszyć się lotniczym symulatorem lotu.

Wszystkie cechy, jakich mogliby oczekiwać hardkorowi grający w Microsoft Flight Simulator, są tutaj bardzo popularne, na przykład cały świat jest wzorowany na najdrobniejszych szczegółach; symulacje wszystkiego, od ultralekkich do szybowców po Cessnas, po komercyjne samoloty do śmigłowców; realizm, który sprawia, że ​​sim jest świetnym trenerem dla osób poszukujących prawdziwego prawa jazdy; i więcej. Ale Flight Simulator X dodaje również istotne funkcje dostosowane do gracza, który znużyłby się do łez, po prostu latając z Akronu do San Francisco w czasie rzeczywistym, w szczególności serię celów zorientowanych na cel (i edytor, który na pewno spowoduje ogromne liczba scenariuszy dodatkowych). Należą do nich dobrze wykonane tutoriale i wiele misji o fascynujących celach i zaskakujących zwrotach akcji. Niektóre mają lekką zabawę, np. Grają pilota kaskaderskiego (wraz z spikerem) próbują wylądować w jadącym autobusie lub ścigać się na ciężarówce napędzanej odrzutowym silnikiem. Inne są intensywne – na przykład próbują latać helikopterem na eksplodującą oceaniczną platformę wiertniczą i ratować osieroconych pracowników. Nawet proste misje mają dla nich nieodparty charakter, w szczególności scenariusze poszukiwań i akcji ratowniczych, podczas których możesz szukać wywróconej żaglowca lub zagubionego obozu w zaśnieżonych górach. Gromadzisz nagrody i pamiątki, co jest miłym akcentem, który dodaje dodatkową zachętę do wykonywania zadań. Nawet ciężko gotujący się smoczycy zostaną wciągnięci w te misje, chcąc dowiedzieć się, co kryje się za tą tajną misją lecącą do Strefy 51 lub co stanie się podczas lotu, aby wybrać słynną gwiazdę filmową.

Istnieje około 50 misji w wersji Deluxe FSX i około 30 w wersji standardowej. Wersja deluxe pochodzi z 24 samolotów, w porównaniu do 18 w wersji Standard; bardziej szczegółowe lotniska, 45 kontra 40; bardziej szczegółowe miasta, 38 w porównaniu z 28; zaawansowany szklany kokpit Garmin G1000; i nowy moduł kontrolera wieży. Ta ostatnia funkcja pozwala wejść do wieży kontrolnej i przyjąć rolę kontrolera ruchu lotniczego w trybie dla wielu graczy. Choć prawdopodobnie nie będzie Cię zbyt długo trzymał z dala od kokpitu, jest to interesująca (i stresująca) opcja. I dla przypomnienia, jeśli jesteś zainteresowany wystarczająco, aby kupić Flight Simulator X, powinieneś kupić wersję Deluxe. Wszystkie dodatkowe treści powodują, że warto dodać dodatkowe koszty.

Oprócz misji, bezpłatny tryb lotu zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości. Możesz wybrać jeden z dołączonych samolotów (lub dodatków, które możesz pobrać lub kupić) i latać do lub z 24 000 lotnisk na całym świecie. Jest nie tylko pewne, że każde ważne lotnisko, z którego chcesz polecieć lub wylecieć, znajduje się na symulatorze, ale szanse na to, że jest tam również twoje lotnisko w okolicy. Nowe, bardzo szczegółowe lotniska pokazują nowy „żywy świat” Microsoftu w FSX. Teraz, kiedy wjeżdżasz na jedno z wymienionych lotnisk, zobaczysz prawdziwe ciężarówki paliwowe od bramy do bramy, wózki bagażowe do samolotów, odrzutowce, które łączą się z zaparkowanym samolotem pasażerskim i nie tylko. Nowy aktywny świat rozciąga się poza lotniskami, tak jak teraz można patrzeć w dół podczas lotu i zobaczyć poruszające się samochody i ciężarówki na drogach poniżej. Zobaczysz także różnorodne ruchy łodzi i statków podczas przelotu nad wodą (buczenie statku wycieczkowego z 747 zapewnia wyjątkowy dreszcz!) I asortyment dzikich zwierząt, w zależności od lokalizacji. Choć brzmi to jak mały dotyk, ma to znaczący wpływ na wrażenie, że lecisz w rzeczywistym środowisku.

Grafika terenu została znacznie ulepszona w porównaniu z Flight Simulator 2004. Tekstury o wyższej rozdzielczości są szczególnie widoczne w obszarach takich jak przystanie i linie brzegowe, gdzie interfejs między wodą a lądem jest znacznie bardziej realistyczny. Moduł autogenowy, który tworzy teren w obszarach, które nie są jawnie zamodelowane, dobrze nadaje się do generowania cech terenu i roślinności, które są odpowiednie zarówno dla części generowanego świata, jak i pogody dla tej lokalizacji o tej porze roku. Miło jest zobaczyć, jak zmienia się świat pod tobą, gdy latasz, na przykład w grudniu z Key West do Chicago. Zespół programistów posunął się do skrajności, aby uczynić świat, w którym latasz, tak realistycznie jak to tylko możliwe, a nawet posunąć się do mapowania gwiazd na ich dokładnych pozycjach dla twojej lokalizacji i pory roku. O ile nieuzasadnione jest oczekiwanie, że każda funkcja i budynek na całym świecie będą reprezentowane, większość głównych punktów orientacyjnych, a nawet wiele mniejszych, jest obecnych niemal w dowolnym miejscu na świecie, na którym zdecydujesz się latać. Pogoda, znaczący czynnik w życiu każdego pilota, może być ustawiona przez użytkownika; tak więc, jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności w burzach lub po prostu chcesz zobaczyć, jak to jest próbować wprowadzić 747 w środku nocy w oślepiającym śniegu, możesz łatwo ustawić to. Możesz też pobrać aktualną rzeczywistą pogodę dla lokalizacji, w której lecisz, z regularnymi aktualizacjami w czasie rzeczywistym. Dla tych, którzy poważnie podchodzą do testowania swoich umiejętności w locie w określonych warunkach, możesz nawet wejść i ustawić typy chmur, wierzchołki i dna, zasięg, turbulencje, warunki oblodzenia, rodzaj opadów, gęstość, wysokość, warunki wietrzne i wiele więcej. Sam moduł pogodowy jest bardziej wyrafinowany, niż można się było spodziewać w komercyjnym, masowym rynku oprogramowania.

Taka dbałość o szczegóły, to powód, dla którego poważni miłośnicy lotnictwa i wszyscy, którzy po prostu chcą zobaczyć, jak to jest latać, są tak bardzo zainteresowani serią Microsoft Flight Simulator. Jeśli chcesz po prostu wskoczyć do Learjet i latać z lokalnego lotniska do Vegas, możesz to zrobić bez obawy o 90 procent szczegółów. Nie musisz taksować na konkretny pas startowy; możesz po prostu przesunąć przepustnicę do przodu i zdjąć, a następnie obserwować różne opcje mapy, aby nawigować do wybranego miejsca docelowego. Ale jeśli chcesz doświadczyć tego, co robi prawdziwy pilot świata w takim locie, możesz opracować i złożyć pełny plan lotu, przejść kontrolę preflightu dla danego samolotu, sprawdzić pogodę dla trasy lotu, którą będziesz brać. , postępuj zgodnie z instrukcjami ATC i taksówką do wymaganego pasa startowego, i przytrzymaj, aż zwolniony do startu. Gdy jesteś w powietrzu, możesz wykonywać instrukcje kontrolera ruchu lotniczego aż do miejsca docelowego, przekazując je od jednego kontrolera do drugiego w miarę postępów. Możesz kontrolować cały sprzęt nawigacyjny w swoim samolocie, latać z regułami lotu w locie lub regułami lotów według wskazań przyrządów i zarządzać każdym detalem działania samolotu za pomocą przełączników i gałek w kokpicie, niezależnie od tego, czy jesteś w małej Cessnie, czy olbrzymim jumbo strumień. Istnieją nawet opcje ustawiania planowanych lub przypadkowych awarii sprzętu.

Samoloty w Flight Simulator X są dobrze wykonane pod względem grafiki zewnętrznej i wewnętrznej. Głównym ulepszeniem programu Flight Simulator 2004 jest wirtualna wersja kokpitu. Są one wystarczająco dobre, abyś spędził większość czasu lotu w trybie wirtualnego kokpitu. Większość głównych elementów sterujących w kokpicie można bezpośrednio kliknąć i używać, chociaż można również użyć poleceń z klawiatury, jeśli wolisz. Kolejnym mile widzianym dodatkiem jest włączenie wyrafinowanego kokpitu Garmin G1000 w niektórych samolotach (tylko w wersji deluxe), który jest zintegrowanym panelem elektronicznym, który zastępuje większość konwencjonalnych sterowników w standardowych kokpitach.

Firma Microsoft znacząco ulepszyła opcje dla wielu graczy dzięki koncepcji „wspólnych niebios”. Gra wieloosobowa od dawna jest głównym składnikiem świata Flight Simulator Microsoftu, szczególnie wśród najbardziej zagorzałych fanów – na przykład tych entuzjastów, którzy będą pilotować jumbo jet w 18-godzinnym locie w czasie rzeczywistym jako członek wysoce zorganizowanej wirtualnej linii lotniczej. Jednak w ramach ogólnego popychania do otwarcia symulatora lotów do bardziej swobodnego gracza, Microsoft uprościł grę dla wielu graczy, przechodząc do systemu opartego na serwerze, dodając zintegrowany głos przez IP i wprowadzając kilka nowych funkcji. Pierwszą z nich jest możliwość, aby ktoś leciał z tobą samolotem. Jest to świetna funkcja do treningu: doświadczony pilot może usiąść obok ciebie w kokpicie i porozmawiać, na przykład, lądując w warunkach VFR lub korzystając z zaawansowanych kontroli nawigacyjnych podczas lotu w terenie. Drugą jest wspomniana wcześniej możliwość dołączenia do sesji dla wielu graczy jako kontroler ruchu lotniczego. W tej roli siedzisz w wieży z obrazem na lotnisku i ekranem radaru przed tobą. Tak jak w prawdziwym życiu, twoja praca instruuje cały ruch lotniczy wokół ciebie, w tym instrukcje dotyczące startu i lądowania. I tak jak w prawdziwym życiu, z pewnością będzie to bardzo stresująca rola jak na ruchliwym lotnisku.

Moc tego pakietu oprogramowania jest niesamowita. Ale ta moc ma swoją cenę. W systemie z procesorem Athlon XP 3400+, 2 GB pamięci RAM i kartą graficzną Nvidia 7800 (z pewnością nie nowatorską, ale również nierozsądną, szczególnie w przypadku szerszego rynku, do którego Microsoft próbuje dotrzeć dzięki Flight Simulator X), z wydajnością opcje ustawione dość nisko, liczba klatek na sekundę wynosi średnio od 8 do 14 klatek. Ten sam system uruchamia Flight Simulator 2004 w wysokich ustawieniach, a liczba klatek na sekundę wynosi średnio 25 klatek na sekundę. W lokalizacjach o wyższej gęstości, takich jak loty nad Las Vegas lub niektórymi szczegółowymi lotniskami, liczba klatek na sekundę rzadko rosła powyżej 10 klatek na sekundę. Podczas latania dość wysoko lub w obszarach o niskiej gęstości, stopy wahałyby się w wysokich nastolatkach. Dyskusja na temat działania karty SIM na forach dyskusyjnych zawiera wiele dyskusji, dzięki czemu można poprawić wydajność, ale należy uprzedzić, że do uruchomienia Flight Simulatora X w wysokiej ramie zajmie kilka poważnych urządzeń high-end. stawki.

Czy słaba liczba klatek na sekundę to problem killer? Jest to dyskusyjne i zależy od tego, ile potrzebujesz, jeśli chodzi o płynne liczby klatek na sekundę w cywilnym symulatorze lotu. Niektórzy ludzie mogą chcieć poczekać, aż zostaną wprowadzone poprawki, które poprawią wydajność lub dopóki nie zainwestują w nowy sprzęt. Inni mogą zdecydować się na niezrównaną wydajność, aby móc cieszyć się niesamowitą zawartością i mnóstwem bogatych doświadczeń, które oferuje Flight Simulator X. Nie można dyskutować, że Flight Simulator X zapewnia ilość i jakość możliwości symulacji lotu, które byłyby niesamowite w produkcie, który kosztuje dwa razy więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *