Dzięki Electronic Arts, koncentrując swoją energię i zasoby na konsolach nowej generacji, nie było wiele do zrobienia z tegorocznymi uprawami gier sportowych na PC. Zamiast dodawać radykalne nowe pomysły na rozgrywkę lub ulepszone efekty wizualne, programista może po prostu rzucić kilka nowych rodzajów gier lub subtelnych zmian kontrolnych, a następnie wysłać gry do fabryki. Tak jest w przypadku Tiger Woods PGA Tour 07. W tym roku ma różne kursy i kilka nowych trybów gry, ale ostatecznie niewiele się zmieniło.

Z pewnością nie zabraknie ci sposobów na zajęcie się Tiger Woods PGA Tour 07. Możesz wybierać spośród wielu różnych trybów dopasowywania i punktowania, w tym gry z udarem, gry meczowej, skórek, treningu, stableford, alternatywnego strzału, wyścigu i czwórek. piłka. Nowością w tym roku są mrożące krew w żyłach i ekscytujące mecze, z których oba są imprezami drużynowymi. Po tym, jak ty i twój kolega z drużyny uderzysz w swoje greensome, wybierzesz piłkę, którą będziesz grać; we krwi, twój przeciwnik wybierze kłamstwo, z którego będziesz korzystać. Jeśli interesujesz się bardziej tradycyjnym golfem, sezon PGA Tour, który ma więcej głębi na PC niż na konsolach, zaoferuje Ci mnóstwo wyzwań. Możesz zacząć od początku do końca jako nienazwany weekendowy hack i ostatecznie przejść przez szkołę Q do PGA.

Większość nowych wydarzeń w tym roku jest zaprojektowanych do gry wieloosobowej, choć można grać przeciwko procesorowi w trasie zespołu. Trasa zespołu zastępuje tryb śmiesznych rywali w zeszłym roku. Teraz, zamiast wracać do gry w golfa, podróżujesz po świecie, zabierając fikcyjnych golfistów i profesjonalistów z PGA. Jak sama nazwa wskazuje, wycieczka zespołowa obraca się wokół gry zespołowej, a nie tylko wyczynów stworzonego golfisty. Podczas wygrywania turniejów zespołowych możesz dodawać zwyciężonych wrogów do swojego zespołu i zastępować mniej utalentowanych członków drużyny lepszymi golfistami. W przeciwieństwie do PlayStation 2 i Xboksa, nie można ulepszać umiejętności swoich kolegów po wygranych. Zdobywasz punkty dla siebie, co sprawia, że ​​jest to najlepsze miejsce do ulepszenia golfisty przed wyruszeniem w trasę.

Jeśli masz dość grania w pojedynkę, możesz zacząć grać online, aby sprostać większemu wyzwaniu. Istnieją codzienne turnieje, a także tryby gry alternatywnej, takie jak skórki, wyścig, cztery piłki, strzał alternatywny i konkurs umiejętności. W przeważającej części wszystko przebiegło płynnie podczas grania online, a możliwość grania podczas gry przeciwników naprawdę przyspiesza rundę. Integracja z ESPN jest niewielka, ale ogranicza się do paska, który wyświetla się u dołu ekranu, krótkich wiadomości tekstowych i krótkich komunikatów ESPN Radio SportsCenter co 20 minut. Te funkcje są dostępne tylko w lobby online.

Tym, co sprawia, że ​​te tryby gry są tak uzależniające z roku na rok, jest umiejętność stworzenia golfisty i uczynienia go największym golfistą na świecie. Niezrównany tryb tworzenia postaci Tiger powraca i jest tak głęboki jak zawsze. W tym roku są subtelne zmiany, ale w zasadzie jest tak samo, jak w Tiger Woods 06. Jeśli realizm jest tym, czego chcesz, pokochasz, że to proste, aby stworzyć golfa w swoim pluszowym wizerunku, a ty ” Ograniczona tylko twoją wyobraźnią, jeśli chodzi o robienie zanotowanych, spoza ściany postaci. Jeśli będziesz zmęczony wyglądem swojego golfisty, możesz wrócić i zmienić go w dowolnym momencie lub po prostu kupić brązową papierową torbę z pro shopu i przykleić ją do swojej kostki. Po zakończeniu rundy lub wyzwania otrzymujesz punkty za poszczególne atrybuty, na podstawie wyników. Punkty te można następnie wykorzystać do ulepszenia umiejętności gracza. Będziesz także zarabiał pieniądze na swoje wygrane, dzięki czemu możesz kupować nowe ubrania i sprzęt. Im droższy sprzęt, tym lepiej, ale tutaj nie trzeba się martwić o modyfikatory wyposażenia.

Jeśli chcesz tylko trzymać się zawodowców, w grze Tiger Woods PGA Tour 07 znajduje się 21 profesjonalnych golfistów (i mnóstwo stworzonych postaci). Na liście znajdują się tacy jak Tiger Woods, Stuart Appleby, John Daly, Jim Furyk, Retief Goosen, Vijay Singh i Mike Weir, między innymi. Po raz pierwszy do wyboru są dwaj gracze LPGA – Natalie Gulbis i Annika Sorenstam. W wersji na komputery PC jest tylko 12 pól – o wiele mniej niż 21 dostępnych na PlayStation 2 i Xbox. Wiele kursów wróciło z zeszłego roku, ale warto wspomnieć o kilku atrakcjach – Aviara, Riviera, The National, The K Club i kurs oceaniczny na Kiawah Island. W grze nie ma żadnego narzędzia do projektowania kursu, a w czasie tej recenzji nie ma dostępnego edytora kursów do pobrania na stronie głównej gry. Zaradni gracze znajdą dużą liczbę dostępnych kursów do pobrania na stronach innych firm, ale te kursy nie są oficjalnie obsługiwane. Na konsolach funkcja „kursu marzeń” pozwala ułożyć kurs za pomocą dziur z dowolnego z kursów w grze, ale nawet to niewdzięczne narzędzie jest tutaj nieobecne.

Jeśli chodzi o grę – jest tak przyjemny jak zawsze, ale trudno byłoby odróżnić Tiger Woods 06 od Tiger Woods 07. Seria Tiger Woods nigdy nie była uważana za szczególnie wymagającą na konsole; tego samego nie można powiedzieć o komputerze. Ponieważ twój golfista nie zaczyna się od wykonania niektórych ujęć, jest to trochę trudniejsze. Musisz wziąć lekcje, aby nauczyć się, jak trafić w flop lub uderzenie i bieg, kręcić piłkę i wykonać rzut siły. Może to być frustrujące, ponieważ nie wszystkie z tych umiejętności są początkowo dostępne, ale nie ma wątpliwości, że staniesz się lepszym golfistą wideo. Lekcje są odblokowywane przez stosowanie punktów umiejętności do swojego golfisty, ale nie ma jasnego sposobu na określenie, ile punktów musisz wydać, aby odblokować lekcje.

Fajnie jest mieć wyzwanie, ale wiele razy gra jest bardziej frustrująca niż trudna. Wiele obszarów kursu, które normalnie nie byłyby poza grą w prawdziwym życiu, jest tak oznaczone w grze. W rezultacie ujęcia, które są blisko wody, ale wciąż na suchym lądzie, często są uznawane za nie do zagrania. Z drugiej strony istnieją inne przypadki, w których chcesz, aby piłka była uważana za nie do zagrania, ale nie jest, i możesz odrąbać kulkę w zaroślach. Jakby nietrudno było trafić piłkę z liści, niewidzialne pole sił otacza drzewa i rośliny, przez co jeszcze trudniej im się przeciwstawić. Ciekawe jest również to, że kąt kłamstwa piłki nie ma większego wpływu na trajektorię.

Istnieje wiele różnych schematów sterowania. Weterani z serii na konsolach będą w domu z pilotem analogowego sterowania, który działa, ciągnąc za drążek, aby rozpocząć swing, a następnie pchając do przodu, aby uderzyć piłkę. Ponieważ swing jest tak szybki na PC, analogowy swing nie jest tak satysfakcjonujący jak na konsolach, ale technicznie działa dobrze. Mysz jest używana dla dwóch różnych schematów sterowania. Kontrolka „Trueswing” pociągnie mysz w swoją stronę, aby zainicjować backswing, a następnie przesuń ją do przodu, aby przejść przez piłkę. Dostępna jest również alternatywna metoda poruszania myszą od prawej do lewej. Kontrolki Trueswing są łatwe do opanowania, reagowania i zabawy. Możesz także użyć myszki do bardziej tradycyjnego swingowania opartego na dwóch lub trzech kliknięciach, ale po użyciu którejkolwiek z pozostałych metod jest to nudne i niesatysfakcjonujące. Na greenach Tiger 07 ma świetną równowagę dzięki łatwemu do opanowania systemowi wprowadzania, ale trudny do opanowania. Zamiast końcówek caddy lub idealnej krzywki do puttów z wersji konsolowych, jedynym dostępnym narzędziem, które pomoże ci zatopić putt, jest kolorowa nakładka siatki. Jeśli grasz w rundę z komentatorami, udzielą ci porady, w jaki sposób złamie się putt. Ta metoda działa całkiem dobrze, chociaż dobrze byłoby mieć kulki, które poruszają się po siatce (jak w wersjach konsolowych), aby lepiej odczytać pofalowania zieleni. Posiadanie nieco większej kontroli nad mocą twojego putta podczas korzystania z kontrolek analogowych lub sprawdzania rzeczywistego byłoby szczególnie pomocne, gdy zielonki są suche, ponieważ tak łatwo jest wysadzić putt tuż obok pinezki i wyłączyć zielony.

Tiger 07 wygląda niemal identycznie jak Tiger 06, co oznacza, że ​​wygląda całkiem nieźle, ale także, że efekty wizualne pokazują swój wiek w miejscach. Zarówno stworzone postaci, jak i profesjonalni golfiści wyglądają dobrze, jeśli nie trochę kreskówkowo. Każdy z golfistów ma unikalny swing, który sprawia, że ​​nie tylko wyglądają inaczej, ale także grają inaczej. Tryb Tour Team to świetny sposób na to, ponieważ często grasz z aż czterema różnymi golfistami w jednej rundzie. Kursy również wyglądają bardzo ładnie. Żywe kolory, wyraziste tekstury i drobne elementy, takie jak stada ptaków przelatujących nad zielonymi i płynącymi wodospadami, sprawiają, że każde danie jest piękne. Z technicznego punktu widzenia częstość klatek jest w większości stała, ale od czasu do czasu czai się w kółko – zwłaszcza przy włączonych wszystkich dostępnych elementach graficznych. Nawet jeśli nie wpływają one na liczbę klatek na sekundę, prawdopodobnie zechcesz wyłączyć kilka efektów – szczególnie rozkwit i głębię ostrości. Żaden z efektów nie wygląda dobrze, a oba są używane zbyt liberalnie. Aparat rzadko stanowi problem, ale może być trudno uzyskać dobry widok, gdy jesteś wśród drzew. Właściciele monitorów panoramicznych będą zawiedzeni, gdy dowiedzą się, że nie ma opcji wyświetlania panoramicznego.

Większość dźwięku w grze Tiger Woods 07 brzmi dobrze – lub tak dobrze, jak można się tego spodziewać po grze w golfa. Tłumy są żywe i reagują z entuzjazmem na świetne ujęcie. David Feherty i Gary McCord powracają i pozornie nie mają nic nowego do powiedzenia. Komentarz gra zbyt prosto w grę, która poza tym jest pełna osobowości. Przynajmniej są tu pomocni, dostarczając bardzo potrzebnych informacji na temat ścieżki, jaką pokonają twoje putty. W większości przypadków ich obserwacje są trafne, choć czasami pochwalają cię za uderzanie piłki w nieobrabiane i karą za to, co w końcu jest perfekcyjnym strzałem. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze spikerów, zamiast tego usłyszysz dużo ambientowych dźwięków. Usłyszysz śpiew ptaków, przelaty samolotów nad głową i na Pebble Beach, morze wpadające w klify. Dołączona ścieżka dźwiękowa nie jest niczym do pisania.

Tiger Woods 07 to dobra gra, ale jest tak podobna do ubiegłorocznej wersji, że pytanie „Czy ta gra naprawdę musi być wydana rokrocznie?” należy zapytać. Dostajesz kilka nowych golfistów i kursów, ale cały pakiet jest mniej więcej odpowiednikiem dysku rozszerzenia. Jeśli posiadasz Tiger Woods 06, nie ma powodu, aby podrywać Tiger Woods 07, chyba że po prostu umierasz na nową zawartość, choć może minimalną. To powiedziawszy, jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w grę Tiger Woods lub przez kilka lat z dala od serii, warto kupić Tiger Woods 07.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *