PRZEGLĄD UKRYTY – UEFA Euro 2012 oznacza, że ​​po raz pierwszy EA opublikowało powiązanie turniejowe FIFA jako zawartość do pobrania. Wreszcie, nie ma potrzeby, aby wydłubać inny cenny produkt w pudełku tylko po to, żeby zobaczyć, że Anglia rzeczywiście wygra coś na raz. Równie dobrze, ponieważ treść Euro 2012 jest dość cienka w terenie. Zwykły zestaw licencjonowanych stadionów, zestawów i nowych komentarzy z pewnością uchwyci atmosferę turnieju, ale nie ma nic więcej do roboty poza ściganiem srebra lub graniem w odrętwiejącym, nudnym trybie Ekspedycji.

Najważniejszym wydarzeniem Euro 2012 jest oczywiście sam turniej. Wybierz jedną z oficjalnie licencjonowanych drużyn, wciągnij do grupy, a następnie wskocz do gry. Dostępne są wszystkie opcje ustawień w grze FIFA 12, dzięki czemu możesz z łatwością zarządzać składem, formowaniem i taktyką przed każdym meczem. Asortyment ładnie wyselekcjonowanych nowych stadionów wystrojony w purpurę UEFA wraz z doskonałym nowym komentarzem od stalinistów FIFA, Clive’a Tyldesley’a i Andy’ego Townsenda, nadają akcji klimatyczny charakter.

Poczucie tej akcji pozostaje identyczne, więc nie ma nowych usprawnień, z którymi można się uporać. Wielka gra strategiczna systemu obrony taktycznej, płynna animacja z napędzanego fizyką odtwarzacza Player Impact Engine oraz subtelności precyzyjnego dryblingu z FIFA 12 utrzymują każdy pojedynek w szybkim tempie i pełne dramatyzmu – to satysfakcjonująca i zabawna gra grać. Rozczarowuje to, że po przejściu do finału i zabraniu wybranej drużyny do chwały, że trofeum obchodzi się trochę anticlimactic. Jasne, są fajerwerki i trofeum, ale wszystko jest dość krótkie. Nie możesz nic poradzić na to, że po całej ciężkiej pracy Ty i Twój zespół zasługujecie na odrobinę więcej, zanim wrócicie do głównego menu.

Oprócz głównego turnieju, Euro 2012 oferuje zupełnie nowy tryb zwany Ekspedycją: połączenie piłki nożnej, ryzyka i gry zbierającej karty, jeśli każda z tych rzeczy nagle stała się niewiarygodnie nudna i niewdzięczna. Zaczynasz od wyboru gwiazdy z wybranego kraju, a reszta Twojej drużyny składa się z losowych graczy rezerwowych. Oddział ten wyrusza w podróż po Europie, mając nadzieję, że uda mu się pokonać wiele narodów w swoim kraju. Ale nie możesz po prostu rzucić wyzwania komukolwiek, kogo lubisz. Aby rzucić wyzwanie drużynom, musisz budować drogi, które są przyznawane tylko po pokonaniu pierwszego zespołu.

Otrzymujesz również od gracza drużyny przeciwnej, której możesz użyć do zastąpienia jednego z twoich własnych graczy lub całkowicie odrzucić. Pokonaj ponownie ten zespół, a graczowi przyznano nieco wyższą pozycję. Pokonaj ich jeszcze raz, a otrzymasz gwiazdę. Jest to powtarzalny sposób budowania drużyny – i jest to również jedyny sposób, zważywszy, że twoi gracze nie poprawiają się z czasem. Twoja ostateczna nagroda za pokonanie zespołu to kawałek mozaiki. Pokonaj wszystkie 53 narody trzy razy w każdym, i radość z radości, masz kompletny obraz. To nie jest najlepsza zachęta do grania w tak wielu meczach, a to nie trwa długo, zanim twój mózg zamieni się w papkę z powodu banalności tego wszystkiego.

Bardziej atrakcyjne są tryby online, które pojawiają się w formie wyzwań i turnieju online. Wyzwania działają tak samo, jak w grze FIFA 12, w której różne typy rozgrywek i rywalizacja są przenoszone do centralnego centrum, w którym można grać, choć z eurodrożnym akcentem. W tej chwili centrum jest słabo zaludnione, ale spodziewaj się, że więcej treści zostanie przefiltrowanych po rozpoczęciu turnieju w prawdziwym świecie. Dostępna jest również standardowa gra online, dzięki której możesz wziąć udział w turnieju Euro online lub zagrać w przyjazne mecze. Dodają one niewiele do standardowych trybów online gry FIFA 12, ale mimo to są przyjemne.

I na tym właśnie polega DLC Euro 2012: zabawna, dobrze zaprezentowana skóra FIFA, która niewiele dodaje do rdzenia. Jeśli byłaby to cena detaliczna w pełnej cenie, to byłoby piekło, by zapłacić za EA, ale w obecnej formie nie jest to zły sposób na wydawanie gotówki (1800 punktów Microsoft na Xbox Live lub 15,99 GBP na PlayStation Network) , szczególnie jeśli chcesz zabrać swój zespół do chwały w Europie. Po prostu, z miłości do Boga, nie próbujcie tego robić w trybie Ekspedycji.