The Amazing Spider-Man to zabawne i zabawne poruszanie się po wielkim, kolorowym mieście.

W Niesamowity Spider-Man, webslinger wydaje szybki dowcip prawie tak szybko, jak wydaje sprawiedliwość. Co ważniejsze, ma on możliwość popisania się swoimi ambitnymi akrobacjami z wolnością, której brakowało mu w ostatnich dwóch koncertach. Tym razem Spidey ma cały Manhattan jako plac zabaw. Gdy lecisz nad miastem, kołysząc się po drapaczach chmur i sklepieniach z wież, masz oszałamiające poczucie, jak to jest wsunąć się w słynny czerwony i niebieski kostium.

To radość, gdy Niesamowity Spider-Man wpycha cię w ten szeroko otwarty świat. Przytrzymując pojedynczy spust, uruchamiasz pasy z twoich nadgarstków, kołysząc się w dowolnym kierunku. Oczekuje się, że niekoniecznie zobaczysz, że taśma łączy się z czymś w pobliżu, co jest w porządku: radosna lokomocja to tylko zabawa. Jednak gra świetnie się sprawdza, zapewniając iluzję, że prawa fizyki wciąż niejasno się stosują. Kiedy przemykasz przez park, który nie jest blisko wysokich budynków, trzymasz się ziemi, praktycznie szczotkując pod sobą trawę. Gdy jesteś otoczony wspaniałymi nadbudówkami, wznosisz się ku niebu, skąd możesz patrzeć na całe miasto i podziwiać jego żywiołowość.

Tutaj, w dzikich wodach, Niesamowity Spider-Man jest w najlepszym wydaniu, po prostu dlatego, że poruszanie się jest tak zabawne. Setki kolekcjonerskich stron komiksowych migoczą na dachach i fruwają w powietrzu. Są to proste, ale przyjemne nagrody za akt lokomocji. Zbliż się do strony, usłyszysz i zobaczysz jej charakterystyczny błysk i zwróć uwagę na przycisk zachęty do rzucenia się w jego kierunku. Znaki te wystarczą, abyś skanował ekran, szukając nieuchwytnego papieru. Ale w grze jest coś więcej niż tylko webswinging: większość misji opartych na fabułach zabierze cię z ulicy i wyśle ​​do kanałów i innych podobnych wnętrz. Na Manhattanie większość zadań jest opcjonalna i polega na zbieraniu uciekinierów z azylu i zwracaniu ich do instytucji, biciu rabusiów i tak dalej.

Z kilkoma wyjątkami większość z tych zadań nie zmienia się w żaden sposób, a stają się nieaktualne, jeśli zbyt długo się na nich koncentrujesz. W jednej z gier minigrujesz koło nad Spideyem, gdy leci w powietrzu automatycznie; powinieneś trzymać go w polu widzenia kamery wideo, która go obserwuje. To nie jest trudne ani zabawne, aw rzeczywistości na średnim poziomie trudności (Hero) The Amazing Spider-Man rzadko stanowi wyzwanie. Inne zadania – ratowanie chorych obywateli i popędzanie ich do pobliskiego prowizorycznego szpitala – są bardziej przyjemne, po części z powodu przekomarzania się Spider-Mana i jego biednych pasażerów. („Nie ślinij się w skafandrze, proszę!”) Ale ostatecznie, próbki głosu powtarzają się, a grający ratownik traci część swojej atrakcyjności. Niemniej jednak jest wystarczająco dużo rzeczy do zrobienia, że ​​będziesz zachwycony, aby mieć szansę na powiększenie w powietrzu z maksymalną prędkością.

Misje, które prowadzą cię przez fabułę, nie są tak zachwycające, jak w świecie otwartym, choć sama historia jest równie cudownie absurdalna, jak każda Spidey opowieść, która ma się przed nią pojawić. Gra rozpoczyna się (podobno) po wydarzeniach z nadchodzącego filmu Niesamowity Spider-Man, z wycieczką po obiekcie Oscorp, gdzie korporacja likwiduje kilka niezwykłych eksperymentów. Cóż, nie wszystko jest na topie i wkrótce wirusowa epidemia zawiruje miasto. Odpowiedź Petera / Spider-Mana? Wyrwij więźnia, który ma klucz do wyleczenia. Przy tak wielu zmiennych nic dziwnego, że plany Spideya nie idą w parze z zamierzonym scenariuszem, choć cały czas pozostaje optymistyczny. Spider-Man jest tutaj tak zabawny, jak zawsze, łamiąc rozsądek nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Dialog jest dobrym połączeniem powagi i śmieszności, dzięki czemu łatwo jest trzymać się fabuły, nawet jeśli idzie tak daleko, że przenosi się na dziwaczne terytorium.

Rozdziały opowiadane w fabule są znacznie bardziej ograniczone niż otaczająca je dowolna rozgrywka. Zbadujesz tępo wyglądające kanały, w których zauważasz techniczne wady, takie jak ciężkie aliasing, które są przeoczane na Manhattanie, nasycone kolorami i osobowością. W pomieszczeniach zamkniętych skonfrontuj się z niebezpieczeństwami, takimi jak zawory parowe (zatkaj je za pomocą strzałów w sieci!) I zbiorami kwasu (poruszaj się po nich!). Musisz podejść ostrożniej, przytrzymując przycisk, aby zwolnić czas, wybierając odpowiednie okoń, a następnie zwalniając przycisk, aby przeskoczyć do tego miejsca. Możesz dotknąć przycisku, jeśli wolisz bardziej płynne tempo, ale ryzykujesz zip w niewłaściwą pozycję, jeśli nie jesteś ostrożny.

Ten sam przycisk, gdy używa się go na straży, robocie lub innej meanie, rzuca się, aby rozpocząć walkę. Wpływ Batman: Arkham City jest bardzo odczuwalny, gdy atakujesz złych, choć gra Spidey nie jest tak płynna jak Batman. Niemniej jednak, podstawy są podobne: naciskasz przyciski ataku, by uderzać w przeciwników, a kiedy pojawi się odpowiedni wizualny monit, naciskasz przycisk dodge, aby odsunąć salto na bok. Podobnie jak w przypadku nietoperzy, Spidey jest szczególnie podatny na pociski, chociaż masz jednoprzyciskowy ruch ucieczki, który pozwala szybko uciec przed niebezpieczeństwem. Możesz nawet chwytać za przedmioty, takie jak automaty i pojemniki na śmieci, i rozbijać je na ziemi, oszałamiając pobliskich wrogów i umożliwiając ich łatwe zakładanie za pomocą taśm.

Podobieństwa do tej innej gry o superbohaterach są oczywiste w sekcjach, które zachęcają do ukrywania się. Możesz ustawić kursor nad przeciwnikiem lub zjechać z tyłu i wykonać podstępny atak. Upuszczenie z belki, stukanie w ramię strażnika, a następnie owijanie go i przyklejenie do sufitu to pohukiwanie. Sztuczna inteligencja jest mechaniczna i niezbyt intensywna – zazwyczaj łatwo jest zapomnieć o niebezpieczeństwie i wznowić swoje drapieżnictwo.

Strażnicy nie są jednak imbecylami i błyskają latarkami, gdy są świadomi twojej obecności, potencjalnie dając ci daleko, jeśli padnie na ciebie promień. Kolejny świetny akcent: nie ograniczasz się do siedzenia w określonych miejscach. Choć niekoniecznie trzymasz się każdej powierzchni, możesz zwykle przemknąć do ściany tuż nad głową celu i zawinąć go stamtąd. To miły, elastyczny system.

Te podstawowe zasady gry są w porządku, ale wewnętrzne misje są znacznie mniej przekonujące niż wydarzenia, które mają miejsce w otwartym mieście. Długa sekcja pod koniec gry jest jeszcze bardziej ograniczona niż wiele wcześniejszych misji, tracąc większość zabawy na rzecz dostarczania napięcia narracyjnego. Ale nawet przed tym, unikanie alarmowych laserów i kwaśnych kałuż nie jest tak przyjemne jak większość naziemnych misji, a jest kilka okazji do huśtania się z porzuceniem. Podczas gdy walka jest wystarczająco rozrywkowa, aby oglądać, to jest całkowicie zbyt łatwe przez większość czasu. Istnieje prosty system uaktualnień, w którym możesz wydać punkty doświadczenia za nowe ruchy i inne ulepszenia. Ale nie ma poczucia, że ​​jesteś coraz potężniejszy. Bitwy są łatwe od początku do końca i nigdy nie poczujesz się radykalnie inaczej lub potrzebujesz więcej finezji tylko dlatego, że podnosisz swoje umiejętności.

Jest tak nawet w przypadku większości walk z bossami, które rzadko wymagają więcej niż jednej próby. Walka z pół-ludzkimi, pół-bestiami, nie jest zbyt atrakcyjna ze względu na łatwość walki. Z drugiej strony, bitwy robotów na ulicach Manhattanu stanowią uzupełnienie dla ich braku wyzwania z niesamowitym poczuciem szybkości i złudzeniem publicznego zagrożenia. Wyobraź sobie jakąkolwiek scenę w filmie o superbohaterach, w którym supergwiazda staje twarzą w twarz z groźnym rywalem w środku tętniącej życiem metropolii. Niesamowity Spider-Man zręcznie odtwarza tę markę wizualnego pośpiechu, gdy ścigasz się po maszynach maruderów i ślizgiesz się po gigantycznych automatach. Wymagana umiejętność często sprowadza się do trafienia prawym przyciskiem, gdy zostaniesz poproszony, ale kiedy doskonała mechanika ruchu zderzy się z natarczywością walki z bossem, gra jest wybuchowa.

Takie chwile są wyjątkiem, a nie regułą w Niesamowitym Spider-Manu. Gra spędza zbyt wiele czasu w szarych drenach i nudnych obiektach naukowych, gdzie najlepsze atuty są odsunięte na boczny tor, na rzecz łatwych scenariuszy walki. Ale kiedy developer Beenox daje Spideyowi pokój do szybowania, wpadasz w czystą radość płynącą z porywającego miasta, w którym helikoptery unosi się nad głową i życzą ci powodzenia na ulicach. I ta radość jest najlepszym powodem, aby ponownie włożyć skafander i przypomnieć sobie, że z wielką siłą jest dobra zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *