Zróżnicowane misje, ciężka walka w zwarciu i urzekające otoczenie sprawiają, że Sleeping Dogs to przyjemna eskapada.

Czego potrzeba, aby przetrwać jako tajny policjant, który infiltruje jedną z najbardziej bezwzględnych organizacji przestępczych w Hongkongu? Jeśli Sleeping Dogs jest jakąś wskazówką, wymaga umiejętności walki sztuk walki, dobrego strzelectwa, umiejętności prowadzenia pojazdu, lekkomyślnej chęci przeskoczenia z jednego pędzącego pojazdu do drugiego i pewności siebie, by śpiewać karaoke. Żaden z poszczególnych elementów Śpiących psów nie jest najlepszy w swojej klasie, ale wszystkie one są bardzo przyjemne, a zorganizowane misje fabularne sprawiają, że przechodzisz od jednego rodzaju działania do drugiego, na tyle często, że nigdy nie jesteś zmęczony tym, co „. Robię to w każdej chwili. Dodatkowo, fabularyzowana wersja Hongkongu, w której odbywa się Sleeping Dogs, jest egzotyczną i nastrojową scenerią dla tej opowieści o sprzecznych lojalnościach; prawdopodobnie nie chciałbyś żyć wśród bezlitosnych przestępców, którzy zaludnili grę, ale ten świat z pewnością jest miłym miejscem do odwiedzenia.

Grasz jako Wei Shen, pochodzący z Hongkongu, który powrócił po spędzeniu czasu w Stanach. Kierując się chęcią pomszczenia śmierci swojej siostry, przyjmuje niebezpieczne zadanie infiltrowania triady Sun On Yee i pomaga im oderwać się od środka. Zaczynając na najniższych szczeblach drabiny kryminalnej, szybko wspina się w szeregi, zachowując się w sposób, który czasami powoduje, że jego kohorta z triadą podejrzewają, że jest policjantem, a czasami sprawiają, że jego przełożeni z policji myślą, że jest zbyt przywiązany do swoich braci w zbrodni. To typowa opowieść o tym, że tajny policjant może wejść zbyt głęboko, a historia nie ma dla ciebie niespodzianek. Ale mocne głosowe aktorstwo i pisanie, które przekonująco miesza język angielski i kantoński, sprawiają, że jest to opowieść bardziej niż zdolna do wspierania rozgrywki, zapewniająca kontekst dla wielu dramatycznych misji i budująca się do kulminacyjnego punktu kulminacyjnego, który jest wystarczająco krwawy, aby można go było od razu zabrać ze sobą Filmy akcji Johna Woo w Hong Kongu.

Sleeping Dogs to gra na otwartym świecie, ale nie zaczyna się od uwolnienia. Rozdziały otwierające trzymają cię na smyczy, ponieważ wprowadzają cię w podstawy ruchu i walki w zwarciu, co jest dobre, ponieważ walka ta odgrywa ogromną rolę w grze jako całości. Biorąc pod uwagę bójki Batmana: Arkham Asylum i jego kontynuację, walka ta pozwala ci rozpalać combo i wykorzystywać czasowe naciśnięcia przycisków, aby przeciwstawić się atakom wroga. Ataki Wei wyglądają i czują się potężne, a łamiące kości animacje często powodują, że skręcasz się i sprawiasz, że wrogowie wzdrygają się.

Ale to, co wyróżnia walki Sleeping Dogs poza grami z podobnymi systemami, to nacisk na ataki środowiskowe. W większości miejsc, w których trzeba odciąć niektórych głupców, można przeciągać wrogów do pewnych obiektów wokół ciebie i używać tych rzeczy, aby je wykończyć. Ci finaliści zajmujący się środowiskiem sięgają od stosunkowo powściągliwej starej gotowości rzucania bandytów w śmietnik, do znacznie bardziej oryginalnego i brutalnego ataku, który powoduje, że Wei atakuje wroga na głowie miecznika. W całej grze istnieje wiele możliwości ataku, a także wiele okazji do zabawy z otoczeniem. Przerzucenie przeciwnika z górnego poziomu eleganckiego klubu do poziomu poniżej nie jest, ściśle rzecz biorąc, jednym z kontekstowych ataków środowiskowych w grze, ale nie pozwól, aby to powstrzymało cię od zrobienia tego. Jest mocny i skuteczny.

Wczesne etapy wprowadzają Cię także w klimatyczne przyjemności tego fikcyjnego Hong Kongu. Wydaje się, że ludzie wydają się zajmować swoimi sprawami; kucharze smażą się w restauracjach, kupcy kłują swoje towary na targu, a tancerze grają na ulicznym festiwalu. To, co jest nieobecne w zachowaniu postaci spoza gry, jest prawie tak samo ważne jak to, co jest obecne. Obcy mogą być czasami podsłuchiwani podczas dyskusji o wydarzeniach fabularnych, ale nie zawsze wołają do ciebie, jakby ich istnienie kręciło się wokół ciebie. (Oczywiście, ale nie powinno tak wyglądać.) Niestety, ścisła kontrola może zniszczyć iluzję. Modele postaci wyglądają jak plastikowe lalki, gdy są oglądane z bliska, a niektóre znaki gestów są sztywne i nienaturalne.

Ale Sleeping Dogs to raczej szeroka, szeroka atmosfera niż zbliżenia. Linia horyzontu lśni górującymi drapaczami chmur. Znaki neonowe zwisają z każdej dostępnej scenerii na ruchliwych ulicach, stłocząc powietrze nad tobą świecącymi chińskimi znakami. To miasto może nie być dokładnie odwzorowane na prawdziwym Hongkongu, ale mimo to ma silną tożsamość, a podczas gry czujesz się przeniesiony do tej niebezpiecznej krainy. Kolekcje rozrzucone po całej wyspie sprawiają, że warto się nim interesować; znalezienie sanktuariów zdrowia zwiększa twoje maksymalne zdrowie, podczas gdy niebieskie szafki ukryte w całym miejscu nagradzają cię gotówką, a czasem nowymi ubraniami.

Po wykonaniu kilku pierwszych misji możesz swobodnie eksplorować wyspę, jak chcesz. Ale Sleeping Dogs to gra na otwartym świecie, w której możesz cieszyć się bardziej zorganizowanymi misjami niż szansami na chaos w dowolnej formie. Przez chwilę zabawnie jest biegać, kopiąc ludzi na śmierć, lub tragicznie rzucając je na wysokie na trzy stopy balustrady. Jednak w przeciwieństwie do innych gier z gatunku Just Cause 2 i Saints Row: The Third, które cieszyły się możliwością samodzielnego spustoszenia, Sleeping Dogs jest w najlepszym wydaniu, gdy grasz w tę historię. Misje zazwyczaj wiążą ze sobą szereg czynności, przechodząc od jednego rodzaju działania do drugiego na tyle często, aby utrzymać Cię na palcach i zapewnić, że nigdy nie zmęczysz się tym, co robisz.

Jazda w Sleeping Dogs jest świetna. Obsługa w stylu arcade ułatwia wskoczenie do dowolnego pojazdu i szybką jazdę po zakrętach, a przeciwwagą boczną, którą można wykonać, aby uszkodzić pojazdy wroga lub zepchnąć je z drogi, przynosi satysfakcjonujący sens. wpływu. Równie ekscytujące, jak wiele wyścigów i wyścigów samochodowych, które mają miejsce w Śpiących psach, są strzelaniny, które zaczynają się nieco później w grze. Dążenie do opon w ściganiu samochodów i ich wyłączanie nie jest szczególnie trudne, ale wciąż ekscytujące jest wysyłanie prześladowców, którzy latają nad końcem, gdy szalejesz bez szwanku. Wei ma również możliwość wykonywania akcji podskakujących, przeskakując z jednego pojazdu do drugiego i siłą zabierając miejsce kierowcy. To oburzające posunięcie, które nadaje Sleeping Dogs trochę więcej wrażenia z filmu akcji w Hong Kongu.

Niezależnie od tego, czy uciekniesz przed dużym handlem narkotykami, czy po prostu popychasz narzeczonego gangstera na posyłki, muzyka emanująca z radia samochodowego zawsze sprawia, że ​​pasujesz do twoich działań. Eklektyczna ścieżka dźwiękowa zawiera hip-hop, soczyste chińskie piosenki miłosne, pulsujące numery techno, utwory niektórych z największych brytyjskich rock-and-rolla i nie tylko. I oczywiście, jeśli nie podoba ci się melodia, w którą gra jest ustawiona dla twojej aktualnej sytuacji, zawsze możesz zmienić stację.

Karabiny nie są stałe w Śpiących psach, ponieważ są w wielu innych otwartych grach kryminalnych – historia wyjaśnia w pewnym momencie, że broń jest czymś w Hong Kongu rzadkością – ale nie brak tu broni palnej. Walka karabinowa wykorzystuje standardowy system osłony i choć nie jest do końca miarodajny w walce wręcz, niektóre dramatyczne akcenty nadają jej nieco charakteru. Przechodząc przez stoły lub inne obiekty, możesz wpaść w tryb celowania w zwolnionym tempie, zabierając wrogów, gdy ty idziesz do przodu. Walka wręcz i gra w zręczność czasami mieszają się ze sobą, tak jak przy użyciu wyuczonej techniki, aby szybko rozbroić bandytę i użyć jego broni, aby wyzwolić innych. Jedna strzelanka odbywa się w szpitalu i przywołuje w pamięci sekwencję z filmu Hard Boiled. Drugi daje ci broń wyposażoną w granatnik, który sprawia, że ​​zdejmowanie samochodów, które twoi wrogowie krzątają za przyjemnym procesem pirotechnicznym.

Ale to nie wszystkie szybkie przejażdżki i wielkie działa w życiu Wei Shen. Czasami musisz wykonać trochę pracy policyjnej, kalibrując błędy, hackując kamery, łamiąc sejfy lub śledząc sygnały z telefonów komórkowych. Te minigry są przyjemnymi, małymi awanturami od podstawowej akcji – szczególnie gry hakerskiej, która polega na łamaniu kodów a la gry planszowej Mastermind. Misje również czasami zauważają, że trafiasz do klubów, żeby zaśpiewać jakieś karaoke. Ma to postać nierozłącznej mini-gry, w której przesuwasz strzałkę w górę iw dół, gdy zielone paski przewijają ścieżkę. Mimo to te rzadkie sekwencje są dobre do śmiechu; sposób, w jaki twoja postać stoi prosto na maszynie karaoke i ignorowanie jego publiczności jest zabawny, a szczególnie zabawne jest to, że Wei Shen śpiewa, a wszystko jest posiniaczone i zakrwawione podczas jakiejś awantury lub strzelaniny, w którą właśnie się zaangażował.

Możesz wyszukiwać karaoke w dowolnym momencie, jeśli chcesz usłyszeć, że Wei Shen próbuje wydobyć poruszającą wersję „Girls Just Want Have Have Fun” lub jednego z wielu innych rozpoznawalnych hitów w ofercie. Śpiewanie karaoke to jeden ze sposobów na podniesienie poziomu twarzy, co wiąże się z pasywnymi ulepszeniami, takimi jak zwiększone premie z jedzenia i napojów, które można kupić od sprzedawców i maszyn, lub z masaży, które można kupić w salonach zaułków. Podnoszenie poziomu twarzy jest również konieczne, zanim będziesz mógł kupić ładniejsze ubrania i mocniejsze pojazdy dostępne w grze.

Na szczęście śpiewanie karaoke to nie jedyny sposób na podniesienie poziomu twarzy. Możesz także udzielać przysługi ludziom w mieście. Te opcjonalne zajęcia zazwyczaj nie są zbyt interesujące. Wielu z nich ma Wei baczną inspekcję czegoś tylko po to, aby złodziej mógł podjechać za nim i wykupić część swoich pieniędzy, rozpoczynając pościg stóp, który kończy się walką z złodziejem. Inne, bardziej przyjemne przysługi sprawiają, że Wei gra rolę kierowcy ucieczki lub prowadzi kryminalnego prześladowcę w policyjnej pułapce.

Wei również zdobywa doświadczenie i triadę policjanta w całej grze, wykonując misje i utrzymując uszkodzenia mienia i niewinne ofiary do minimum, z każdym rodzajem doświadczenia otwierającym selekcje na ograniczonych drzewach umiejętności. Umiejętności triady w pierwszej kolejności poprawiają umiejętności walczące w zwarciu, podczas gdy umiejętności gliniarza poprawiają jego waleczność za pomocą karabinów i samochodów. Dodatkowo statuetki znalezione podczas całej przygody mogą zostać zwrócone do szkoły sztuk walki, aby nauczyć się nowych ruchów. Wszystko to przynosi przyjemny wzrost Wei, gdy przechodzisz przez grę.

W Hong Kongu Śpiących Psów są inne drobne atrakcje. Możesz na przykład stawiać na walki kogutów lub wypłynąć na barki hazardowe, aby zdobyć trochę pokerowego mahjonga. A centrum społecznościowe stawia cię na równi z przyjaciółmi podczas wykonywania misji, a także z wieloma innymi wyzwaniami, takimi jak najdłuższy skok na rowerze i większość gotówki zarobionej przez szybkie parkowanie w dół. Wygrywanie i osiąganie wysokich notowań na tych tablicach liderów jest fajne, ale to klimatyczne miasto i różnorodne misje fabularne sprawiają, że Sleeping Dogs to kusząca przygoda. Może mieć więcej przemocy, niż chcesz na typowych wakacjach, ale jest to wciąż zabawny wyjazd w Hongkongu, który pozostawi ci wiele szczęśliwych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *