Zeszłoroczny Ridge Racer 6 był pierwszym, kiedy gra w głównej grze Ridge Racer pojawiła się na platformie innej niż Sony. W grze Ridge Racer 7 seria powraca na PlayStation i jest dostępna w wersji na system PS3. Wprowadza ona tę samą arkadową, szaloną rozgrywkę do nowej konsoli Sony, a fani serii prawdopodobnie powinni się nią cieszyć. Jest jednak jeden mały haczyk: większość torów w grze Ridge Racer 7 była również w grze Ridge Racer 6. Podczas gdy nowe opcje dostosowywania samochodów i zwiększanie prędkości w slipstream są cechami, które od razu docenią tylko fani serii, wszystkie utwory z recyklingu może sprawić, że ci sami fani poczują się, jakby już wcześniej grali w tę grę. Udoskonalenia w grze są wystarczające do remisu, a do wiernych graczy Ridge Racer, którzy przeszli poprzednią odsłonę, Ridge Racer 7 będzie miał wiele do zaoferowania.

Dla niewtajemniczonych Ridge Racer 7 będzie wydawał się zupełnie obcym światem. Podczas gdy arcade’owy styl wyścigowy eksplodował w ostatnim dziesięcioleciu, Ridge Racer 7 nadal koncentruje się na tym samym, co od samego początku w rzeczywistych arkadach: śmiesznym mechaniźmie dryfującym po szynach, który niemal automatycznie obraca cię za rogi. Prawie utrata kontroli nad samochodem przy każdym ostrym zakręcie jest jedynym sposobem na wygraną w Ridge Racer, a sposób, w jaki jeździsz, jest inny niż wszystko inne na rynku. W tym momencie jest to coś w rodzaju tajnego uścisku dłoni pomiędzy graczem a konsolą do gier. Albo już wiesz, czym jest Ridge Racer, jak to grać i dlaczego jest fajnie, albo nie.

Trudno wyobrazić sobie kogoś, kto robi Ridge Racera 7 w jego pierwszej grze Ridge Racer i szybko się w to wplątuje, tylko dlatego, że sposób w jaki dryfujesz jest tak tajemniczy. Chodzi o to, że kiedy idziesz w ostrym zakręcie, wypuszczasz gaz, a następnie natychmiast uderzasz go ponownie. To powoduje, że wynurzasz się i zaczynasz automatycznie przesuwać za rogiem. Twoim celem w tej chwili jest upewnienie się, że Twój samochód jest skierowany we właściwym kierunku, gdy wyjdziesz z zakrętu, gdzie odzyskasz przyczepność i będziesz kontynuował. Kiedy mówimy automatycznie, mamy na myśli to. Możesz przesuwać się przez wiele krzywych szpilki do włosów, nawet nie myśląc o naturze samych zwojów. Dopóki jesteś przygotowany na poprawienie kierunku samochodu, jesteś OK. Samochody tej gry oferują wiele rodzajów driftingu. Łagodna przyczepność do drogi jest całkiem niezła i nie za bardzo zwariuje na zakrętach, ale jest to także najwolniejszy typ samochodu. Dynamiczny znajduje się na przeciwległym końcu spektrum, więc gdy dryfujesz, kierunek samochodu dramatycznie buksuje, co ułatwia wejście w dryf, ale trudniej go wydostać. Ponieważ jest to najszybszy rodzaj dryfu, jest to wybór eksperta. Standard uderza w szczęśliwe medium pomiędzy nimi i powinien być najlepszym wyborem dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy.

Nie myl tej całej pogawędki na temat automatycznego pokonywania zakrętów, aby powiedzieć, że nie ma nic do Ridge Racera 7. Przeciwnie, utrzymywanie samochodu w ruchu przy wysokich prędkościach jest ćwiczeniem precyzyjnego pomiaru czasu i wymaga trochę strategii. Kiedy dryfujesz z dużą prędkością, ładujesz miernik doładowania azotowego, który ma trzy różne poziomy. Kiedy się wypełni, możesz odeprzeć szybki wzrost prędkości lub możesz go zaoszczędzić na podwójne lub potrójne podbicie azotu, jeśli chcesz czegoś z odrobiną kopnięcia. Podczas zwiększania nie można dryfować, aby naładować miernik w normalnych warunkach. Ale jeśli wpadniesz w dryf, tak jak wygasa twoja azotowa, ta dodatkowa prędkość znacznie szybciej zapełni twój miernik azotowy, co gra nazywa „ostatecznym ładunkiem”. Więc chcesz strategicznie czas zużywać azotynów, aby skorzystać z tego, gdy tylko jest to możliwe. Ponadto Ridge Racer 7 dodaje efekt „podciągnięcia” do akcji. To dramatyczny dodatek, ponieważ jest niezwykle skuteczny. Gdy znajdziesz się tuż za innym kierowcą, nawet jeśli jesteś dość daleko, przyspieszasz i możesz poruszać się z większą prędkością. Im bardziej się zbliżasz, tym więcej otrzymasz prędkości. To całkowicie zmienia sposób, w jaki grasz w porównaniu do poprzednich gier Ridge Racer, ponieważ teraz chcesz pozostać w tyle za swoimi przeciwnikami tak długo, jak możesz, a potem wyskoczyć i próbować strzelać wokół nich. To sprytny dodatek.

Projekt samochodu Ridge Racer zawsze był naprawdę fajny. Nie ma tu żadnych licencjonowanych samochodów, ale gra traktuje samochody tak, jakby pochodziły od serii fikcyjnych producentów, o wielkich nazwiskach jak Kamata, Assoluto, Gnade i Danver. Poza tym każdy z tych twórców ma różne marki, więc możesz zdobyć Danent Bayonet, Sinseong Jujak lub Age Prophetie, żeby wymienić tylko kilka. Projekty samochodów stają się dzikie, z dużą ilością płynnych zakrętów, które nadają wszystkim pojazdom wygląd futurystycznych samochodów koncepcyjnych. W rzeczywistości gra nawet nie nazywa ich samochodami. Bardzo ostrożnie nazywa się je „maszynami”, co jest szalone. Możesz dostosować swoje samochody, wchodząc w „złącze maszyny”, gdzie możesz kupić części ciała od oddzielnego zestawu producentów, w tym Dig Dug. Założę się, że nie wiedziałeś, że Dig Dug w swoim wolnym czasie robił słodkie body. Możesz również kupić silnik, oponę i zawieszenie oraz ulepszenia podtlenku azotu i zmienić lakier w swoim samochodzie. Podczas gdy uaktualnienia silnika zwiększają maksymalną prędkość, a ulepszenia podtlenku azotu zmieniają sposób działania miernika azotu, ulepszenia opony i zawieszenia nie wydają się mieć bardzo dramatycznego wpływu na sposób, w jaki samochód się porusza.

Aby ulepszyć swój samochód za pomocą części zamiennych, najpierw musisz nawiązać kontakt z producentem części. Wyścigi, które ustanawiają te relacje, otwierają się podczas gry w trybie głównym, zwanym Ridge State Grand Prix. W tym trybie będziesz startował w wyścigach po jednej serii na raz i podejmiesz walkę z siedmioma innymi samochodami w bitwie punktowej. Zwycięstwo w tych wydarzeniach otworzy rasy, które odblokują możliwość kupowania nowych części i samochodów. Im więcej używasz samochodów lub części konkretnego producenta, tym więcej punktów na nim zarabiasz. Punkty te dają zniżki na sprzęt tej firmy w określonych odstępach czasu. Chociaż jest mnóstwo zdarzeń do przejścia, jest ich tylko 21. Ta liczba podwaja się, ponieważ gra pozwala ścigać się w obie strony, ale bądź gotów poświęcić sporo czasu na ściganie się na tych samych torach. Podczas grania będziesz dobrze zaznajomiony z tymi utworami, a jeśli grasz w Ridge Racer 6, prawdopodobnie już znasz prawie wszystkie z nich, ponieważ w grze jest tylko kilka zupełnie nowych utworów. Powtórzeniem, zarówno w samej grze, jak i wzięciu pod uwagę poprzedniej gry, jest największy problem Ridge Racer 7.

Oprócz trybu Grand Prix możesz wejść do trybu ataku w czasie i samemu ścigać się po torach. Twoje najlepsze czasy zostaną opublikowane na tablicy wyników online, choć denerwująco, twoje wyniki nie będą publikowane od razu i, zgodnie z grą, pojawienie się w tabelach wyników może zająć nawet godzinę. Tego rodzaju opóźnione informacje zwrotne odrywają część skuteczności tabeli liderów. Istnieje również tryb zręcznościowy, który pozwala wybrać samochód i trasę, a także zjechać na oślep. Możesz grać w trybie wieloosobowym za pośrednictwem podzielonego ekranu, ale nie jest to zbyt płynne i mało ekscytujące. Heck, możesz nawet zagrać w arcade – idealną emulację Xevious, jeśli chcesz, ponieważ pojawia się podczas początkowego procesu ładowania i instalacji.

Gra obsługuje online do 14 graczy w wyścigu, a to zapewnia dobrą dawkę długowieczności. Możesz po prostu się spotkać i ścigać, lub możesz wziąć udział w bitwie drużynowej, w której zawodnicy dzielą się na dwie drużyny i zdobywają punkty dla swojego zespołu w zależności od tego, gdzie kończą. Parowanie bitew to tryb drużynowy, w którym dzielisz się na zespoły dwóch samochodów. Celem jest jazda w zgodzie z kolegą z drużyny, ponieważ jeśli wykonujesz side-by-side drifts w rundzie turn, szybciej zarabiasz nitro. Zespół ma także jeden miernik wzmocnienia azotowego. Możesz także wziąć na czas tryb ataku jako duet. To naprawdę zgrabny zestaw trybów, ale bez możliwości komunikowania się z kolegą z drużyny podczas wyścigu, trudno jest trzymać się razem i prowadzić odpowiednio. Twoja jedyna komunikacja z innymi zawodnikami jest ograniczona do ustalonej listy wyrażeń w lobby przed i po każdym wyścigu. Frazy są zróżnicowane, ale nie na tyle, aby umożliwić komunikację w znaczący sposób.

Ridge Racer 7 obsługuje wszystkie tryby HD obsługiwane przez PS3, nawet do 1080p. Przy rozdzielczości 720p i lepszej gra wygląda wyjątkowo ostro i chociaż na niektórych powierzchniach widać zauważalne postrzępione krawędzie, świetne wyczucie prędkości, dopasowane do ostrości grafiki, sprawia, że ​​ta gra wygląda świetnie. Ponieważ wiele utworów pojawiło się na konsoli Xbox 360, warto porównać wygląd dwóch różnych gier. Ridge Racer 7 wygląda ostrzej i czystsze niż Ridge Racer 6, ale w większości przypadków będziesz musiał spojrzeć na obie wersje, aby zauważyć prawdziwą różnicę poza tylko zwiększoną rozdzielczość. Podobnie jak w poprzednich grach Ridge Racer, coś o Ridge Racer 7 wygląda niesamowicie mechanicznie. Obserwowanie dryfu innych samochodów jest szczególnie dziwne, ponieważ poruszają się bez wysiłku i zaczynają poruszać się w innym kierunku. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda dobrze, ale często wygląda wyjątkowo nienaturalnie.

Dźwięk w grze Ridge Racer 7 jest nieco zaniżony. Odgłosy silnika są dość niskie, podobnie jak odgłosy wybuchów nitrowych. Pisk opon podczas dryfowania jest jednak głośny. Spiker gry to kobieta, która brzmi, jakby wyszła prosto ze złej, klasycznej stacji radiowej i weszła w sesję nagraniową Ridge Racer. Prawdopodobnie zabrzmiałaby bardziej w domu, przedstawiając podwójny strzał z Poison, a następnie tego twittera Y & T, o który prosili faceci w lokalnym sklepie z oponami, niż o dryfach azotowych i zwycięskich wyścigach. Ona jest dość rozczarowująca. Muzyka jest takim samym rodzajem optymistycznego, żywego techno, z którego seria cały czas korzysta. Jest wiele utworów, ale ten, który najlepiej je podsumowuje, nazywa się „Bad House Music”. Jest trafnie nazwany.

Ridge Racer 7 to świetne wejście do długiej serii, co jest dobrą wiadomością, zwłaszcza że jest to pierwsza gra wyścigowa dostępna na PS3. Wprowadzone tutaj zmiany w rozgrywce są prawdopodobnie najbardziej dramatyczne, co seria od Ridge Racer Type 4, chociaż powtarzanie utworów może być utrudnieniem dla niektórych fanów serialu, którzy prawdopodobnie grali w Ridge Ridge Racer 6. Ale jeśli ” jesteś fanem serii i nie grałeś w nią ostatnio, czeka Cię prawdziwa gratka. Nawet ci, którzy nie mają zbytniego kontaktu z Ridge Racerem, mogą zostać przyciągnięci przez elegancki styl tej gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *