Istnieje kilka dobrych powodów, aby powracać do kampanii wiele razy, w tym dodatkowe bronie odblokowane po zakończeniu gry. Możesz opcjonalnie grać przez całą kampanię wspólnie w widoku podzielonego ekranu, choć szkoda, że ​​nie możesz grać wspólnie online. Tryb kooperacji w naturalny sposób zachęca do nowych rodzajów taktyk i jest nieco łatwiejszy niż granie solo, ponieważ możesz ożywić swojego partnera, jeśli zejdzie na dół, co jest dobrym sposobem na odejście od twardego trybu trudności. Kampania pozwala również na szukanie unikatowych elementów wywiadu wojskowego, które są rozproszone na wszystkich poziomach, co daje dodatkowy wgląd w chimeryczne zagrożenie i opowiadanie. Na koniec kampania zawiera serię wyzwań, które można odblokować, nazywane punktami umiejętności, które osiąga się, wykonując określone zadania. Na przykład możesz zarobić, paląc kilku złych facetów za pomocą jednego granatu paliwowego. Punkty te są rejestrowane, aby odblokować niektóre funkcje dodatkowe, takie jak galerie sztuki koncepcyjnej.

Oczywiście istnieje cały tryb rozgrywki dla wielu graczy, który oprócz kampanii będzie Ci zajęty. Gra wieloosobowa zawiera wiele map (w oparciu o obszary z kampanii), z których niektóre obejmują mniejsze mecze ośmiu graczy lub 16 graczy, podczas gdy inne są przeznaczone do pełnej wojny 40-osobowej. Istnieje sześć różnych wariantów dla wielu graczy, w tym typowy deathmatch, team deathmatch i capture-the-flag. Istnieje również tryb „ostatniego człowieka” w stylu „konwersja”; i dwa podstawowe tryby szturmowe, zwane „stopieniem” i „wyłomem”, które przypominają tryb ataku Unreal Tournament 2004, w jaki sposób są ustawione, aby zmusić graczy do walki o określone punkty na każdej mapie. Grając na serwerach przedpremierowych z pełnymi 40 graczami, w każdym z tych trybów rozgrywki mieliśmy do czynienia z płynnymi bitwami bez opóźnień, chociaż twój przebieg może się różnić. Możesz także grać przez sieć lub spróbować wycisnąć trochę przyjemności z trybu podzielonego ekranu dla maksymalnie czterech graczy. Internetowy interfejs gry Resistance pozwala ci łatwo znaleźć mecze rankingowe lub niestandardowe, nierankingowe. Obejmuje to także wsparcie dla tworzenia konkurencyjnych klanów, system „imprezowy” do wyszukiwania meczów online wraz ze znajomymi, a także „znajomy” system do śledzenia, które z twoich znajomych są online. Będziesz także rangować i zdobywać specjalne insygnia na podstawie osiągnięć w grze wieloosobowej.

Najciekawszym aspektem trybu wieloosobowego Resistance jest to, że możesz grać zarówno jako człowiek, jak i Chimerańskie hybrydy, a obie strony są zupełnie inne. Ludzie mogą szybko pobiegać od punktu do punktu i mieć dostęp do radaru na ekranie, który wskazuje zarówno przyjaciół, jak i wrogów. Chimery mają większe cele i nie mają radaru, ale mogą wejść w szał za jednym naciśnięciem przycisku, co powoduje, że są szybsi, silniejsi, mocniejsi … i widzą przez ściany. Chociaż każdy typ postaci może użyć dowolnej broni po jej podniesieniu, odpowiednie boki również zaczynają od standardowych karabinów. Ogólnie różnice między dwiema stronami są wyraźne, ale wydają się być dobrze zrównoważone. Tryby dla wielu graczy zazwyczaj zmuszają cię do zmiany stron pomiędzy rundami, co również pomaga przełamać tempo tych meczów. Nawet jeśli sprowadza się to do tego samego rodzaju, co inni strzelcy od jakiegoś czasu, dobrze zaprojektowane uzbrojenie, ekscytująca prezentacja i wsparcie dla dużej liczby graczy sprawia, że ​​tryb gry w Resistance jest imponujący.

Opór będzie zapraszał do bliższej analizy na najbardziej powierzchownym poziomie. I pomimo kilku łatwych w odbiciu ostrych krawędzi, wygląda fantastycznie. Podobnie jak w całej reszcie gry, jakość wizualizacji może nie być znacznie lepsza niż w innych efektownych graficznie strzelankach z przeszłości, ale są one przynajmniej równie dobre i marginalnie lepsze pod wieloma względami. Chimeryczne hybrydy świetnie nadają się do działania i prawdopodobnie docenisz, jak błędna strzelanina ma skłonność do przekłuwania rurki w ich dziwnych plecakach. Gra posiada wspaniałe efekty płomieni i zaskakująco imponujące rozbicie szkła. Posiada również mnóstwo doskonałego oświetlenia i ognia broni, a także pięknie renderowane, realistyczne otoczenie. Chociaż część wizualnego projektu, na przykład złowieszczo wyglądających stalowych barier Chimery, które odcinają się od części angielskich miast, przywołuje prawdziwy klimat Half-Life 2. Opór nie zawsze kończy się wyraźnym zdefiniowaniem własnego stylu wizualnego, ale efekty wizualne wciąż są wspaniałe i znacząco przyczynią się do przyjemności z gry jako całości. Pomaga to, że szybkość klatek pozostaje gładka i stabilna, nawet gdy akcja staje się bardzo intensywna. Należy pamiętać, że opór wygląda o wiele lepiej, gdy jest wyświetlany na wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości; na standardowym telewizorze wizualizacja gry wydaje się zaniżona i może być trudna do odróżnienia od innych gier o tematyce science-fiction.

Dźwięk też nie traci zbyt wiele. Potężne efekty broni odbijają się głośno w całej grze, chociaż ryk ludzkiego karabinu jest znacznie bardziej dramatyczny niż wysoki bełkot bullseye. Dźwięk zabłąkanego ostrzału uderzającego we wszystko wokół ciebie będzie więcej niż wystarczający, abyś szukał osłony. A chimera brzmi odpowiednio groźnie, jeśli można ją przewidzieć, z niskim, gardłowym pomrukiem. Muzyczny partytura Resistance jest odpowiednio bombastyczny, symfoniczny i zbiera się oszczędnie podczas kluczowych momentów kampanii. Nie jest to szczególnie zapadające w pamięć, ale działa bardzo dobrze, aby dostarczyć niektóre z najbardziej ekscytujących sekwencji kampanii. Poza narracją nie ma też mowy w grze. Ale to, co jest w porządku, nawet jeśli żołnierze brytyjscy, z którymi będziesz walczył, wydają się trochę zbyt optymistyczni w związku z tragicznymi okolicznościami. Jeśli chodzi o inne zalety techniczne Resistance, czasy ładowania pomiędzy misjami są zauważalne, ale nieźle, pomimo tego, jak gra często zapisuje się na dysku twardym PS3 między misjami, prawdopodobnie w celu ograniczenia czasu ładowania do minimum.

Jeśli uważasz się za fana strzelanek FPS, to naprawdę musisz zawdzięczać to, że Resistance: Fall of Man to strzał. Niezależnie od tego, czy oznacza to przejście na PlayStation 3, zagrywanie jednego w swoim brudnym, bogatym domu przyjaciela, czy cokolwiek innego, co zamierza zabrać, nie ma znaczenia. Liczy się to, że deweloperzy Insomniac Games wykorzystali najlepsze aspekty niektórych najlepszych strzelanek pierwszoosobowych z ostatnich kilku lat, dodali wspaniałe bronie i efekty wizualne, i złożyli wszystko razem na czas premiery PS3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *