Od razu po zagłębieniu się w grę Minecraft na Xboksie 360 ​​jest to oczywiste, że platforma doskonale nadaje się do pierwszej w historii przygody budowlanej w stylu piaskownicy. Od komfortowych kontroli i łatwości skakania do trybu wieloosobowego przez Xbox Live, aż do szczegółowych samouczków w grze i bardziej przyjaznego dla użytkownika systemu craftingu, ten zaktualizowany, ale skalowany port niezależnego trafienia jest cudownie dostępny. Całkowicie nowi gracze bez wątpienia znajdą się w błogiej wymazanej przez wiele okazji do otwartej kreatywności znalezionej w edycji Xbox 360. Kiedy przychodzisz do tej wersji po spędzeniu mnóstwa czasu grając w Minecrafta na PC to wstrząsające i rozczarowujące przeżycie, radość swobodnego odkrywania, budowania i przygód w losowo generowanych blokowych światach jest ładnie odtwarzana tutaj.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istota tego, co sprawia, że ​​Minecraft jest tak absorbujący, pozostaje nietknięty. Od drugiego, odradzającego się w swoim pierwszym trójwymiarowym świecie, bijecie drzewa, by zbierać drewno, kopać w głąb podziemia, kopać zasoby, wykuwać przydatne narzędzia, walczyć z pnączami i budować fortece na rok serca – lub nie, w zależności od preferencje osobiste. Możesz robić, co chcesz, nieskrępowane z góry założonymi celami, a powolne tempo eksploracji jest równoważone zabawą płynącą z stopniowego określania stylu gry, który przychodzi ci naturalnie.

Nowe wbudowane menu samouczków i pop-upy pomocy w grze również doskonale sprawdzają mechanikę rdzenia, co oznacza, że ​​nie musisz uruchamiać przeglądarki internetowej i sprawdzać wiki, aby poznać podstawowe elementy. Ułatwia to szybkie wyczucie gry, a także ukrywa głębiej ukryte elementy, które można odkryć podczas podróży.

Handel myszką i klawiaturą dla kontrolera Xbox 360 to wygodne przejście. Podczas gdy nie możesz sprintować w tym wydaniu, drobny problem, który czasami zamienia podróże dalekobieżne w trampolinę, nawigowanie po świecie i radzenie sobie z wieloma zadaniami, jest płynny. Jednym z największych ulepszeń jest przeprojektowany system craftingu, który usprawnia proces tworzenia przedmiotów i sprawia, że ​​zarządzanie zasobami jest o wiele bardziej przyswajalne. Zamiast upuszczania poszczególnych zasobów do różnych formuł na siatce rzemieślniczej, aby zobaczyć, co otrzymasz, wystarczy otworzyć menu tworzenia i wybrać element, który chcesz zbudować. Naciśnięcie przycisku rzemieślnika automatycznie pobiera wszystkie potrzebne materiały z ekwipunku i tworzy przedmiot. Wszelkie materiały, których brakuje, są podświetlone na czerwono, co jest pomocne przy ich śledzeniu. To wspaniale, że nie musisz zapamiętywać receptur przedmiotów, a dzięki temu dobrze zaprojektowanemu systemowi możesz znacznie szybciej pracować.

Minecraft może być prawdziwym wyzwaniem, gdy gra się solo, ale często jest o wiele fajniej, gdy masz znajomych, którzy bawią się razem z tobą. Ustanowienie właściwej gry kooperacyjnej na PC to koszmar cierpiący na cierpliwość, który wymaga dodatkowego oprogramowania do pobrania, konfiguracji serwera i znacznie bardziej irytujących skoków, niż przeciętna osoba ma na to cierpliwość. Tryb wieloosobowy to teraz zupełnie nowa oferta, dzięki łatwemu dostępowi i funkcjonalności Xbox Live, która pozwala na płynne kooperacje i czat imprezowy. Możesz zapraszać znajomych, aby przyłączyli się do twoich światów w toku lub pozostawić ich otwartych, aby inni mogli w nich wskoczyć podczas gry.

Tak czy inaczej, to dobry czas, a brak haniebnej instalacji mumbo jumbo jest pożądaną zmianą tempa. Idąc o krok dalej, edycja 360 zawiera również tryb współpracy na podzielonym ekranie dla maksymalnie czterech graczy. Jeśli masz wystarczająco duży ekran, dużą wygodną kanapę, smaczne napoje i dobre jedzenie, to jest sposób na zabawę imprezową.

Niestety, kilka doskonałych aktualizacji nie jest dobrym kompromisem dla wszystkich treści z wersji na PC, której brakuje. Wersja 360 to port starszej wersji gry w wersji przed aktualizacją Beta, co oznacza, że ​​funkcje, przedmioty i aktualizacje, które tym razem nie sprawiły wrażenia, są dość znaczące i pokazują. Różnorodność unikalnych środowisk biome jest ograniczona, niektóre przedmioty i zasoby możliwe do wytworzenia nie są dostępne, a niektóre z bardziej ekscytujących stworzeń są nieobecne. Nie ma żadnego systemu głodu ani doświadczenia, alchemii ani broni, ani Ender Dragon, by polować i przegrywać. Tryb kreatywny w trybie swobodnym to także MIA, pozostawiając tryb przetrwania jako jedyną opcję gry.

Równie rozczarowujące jest to, że mapy nie są już nieskończone. Wędruj za daleko w dowolnym kierunku, a ty wpadniesz na niewidzialną ścianę. Wciąż jest dużo miejsca do zbadania i zbudowania, ale świat wygląda teraz bardziej jak biodegram w klatce zamiast rozległego królestwa, aby go mapować. Przynajmniej wciąż możesz zbudować portal, by podróżować do piekielnego wymiaru Nether, ale nawet ten region jest ograniczony. Wszystko to będzie mniej problematyczne dla nowych graczy, którzy jeszcze nie spróbują dodatków do komputera, a niektórzy mogą nawet powitać prostotę. Ale ta sama prostota wystarcza, by zachęcić długoletnich weterynarzy z Minecrafta do trzymania się wersji na komputery PC – przynajmniej dopóki zawartość do pobrania nie wypełni luk lub zaoferuje ekscytujące aktualizacje.

Chociaż wprowadzono wiele ustępstw, aby wprowadzić Minecraft na konsolę Xbox 360, dobrze jest zauważyć, że całkowita głębia i elastyczność, dzięki którym oryginał był tak atrakcyjny, nie zostały całkowicie poświęcone. Jednak pomimo niezłych opcji dla wielu graczy, lepszej dostępności i udoskonalonego systemu craftingu, brakujące elementy są sporą wsteczną wersją z wersji na komputery PC. Ale czy podstawowa podstawa jest wciąż przyjemna? Absolutnie – jeśli hartujesz swoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *