Forza Horizon to seria, która zawsze zręcznie balansowała dostępność i złożoność. To wymaga realistycznej mechaniki jazdy w Forza Motorsport, ale odrzuca zastraszającą naturę profesjonalnych wyścigów i bezwzględnej rywalizacji. Zamiast tego wykorzystuje żywe miejsca i pozytywne wibracje, aby wzmocnić i świętować radość z jazdy – zawroty prędkości, podziw dynamicznej scenerii i spektakl błyszczących samochodów. Forza Horizon 4 podtrzymuje tę tradycję. Znaczące zmiany dodają ciekawe aspekty rozgrywki i poprawiają płynność postępów, oprócz już dostępnych opcji trudności, gigantycznego pojazdu, i pięknego otwartego świata przepełnionego działaniami. Dzięki Horizon 4, Playground Games kontynuuje swoją karierę, czyniąc akcję wirtualnego prowadzenia ekscytującą, przystępną i rozrywkową, nie rezygnując ze złożoności.

Czwarty lokal Horizon to wersja Wielkiej Brytanii, która łączy i kondensuje kultowe regiony Anglii, Szkocji i Walii, oferując fantastyczny teren do zbadania. Rozległe wzgórza angielskiej wsi sprawiają, że jazda na biegówkach staje się bardziej ekscytująca, szkockie wyżyny oferują zapierające dech w piersiach trasy autostradowe, a wietrzne, pagórkowate ulice Edynburga są ciekawym miejscem do wyścigów ulicznych.

Ale największą zmianą w Horizon jest wprowadzenie pór roku. Horyzont Wielkiej Brytanii krąży między latem, jesienią, zimą i wiosną – a pogoda w każdym sezonie wpływa na świat w namacalny sposób. Obejmują one od oczywistych, takich jak zamarzanie wody, aż po niemal niezauważalne, takie jak zmiana temperatury wpływająca na opony. Ale sezony naprawdę wymagają dostosowania zarówno techniki, jak i pojazdu, a ta odmiana wytwarza wyjątkową dynamikę – ten sam kurs brudu, który jeździsz latem, będzie grząski po jesiennym deszczu, a drogi asfaltowe będą lepkie podczas zimowego śniegu. W pierwszych godzinach Horizon 4 pory roku ulegną zmianie po ukończeniu szeregu czynności, a ten szybki cykl pokazuje, jak konieczne jest rozważenie i dostosowanie prowadzenia pojazdu. Ale po zakończeniu całego cyklu następuje zmiana pór roku: zostaną one powiązane z serwerem online, zsynchronizowane dla wszystkich graczy i będą się obracać co siedem dni.

Funkcje online mają większy nacisk w Horizon 4 – grając w pojedynkę, dyskretnie połączy cię z sesją online z 72 innymi graczami. Możesz także utworzyć konwój złożony z maksymalnie 12 osób, a także rywalizować w rankingowych lub nierankingowych przygodach drużynowych w ramach sezonowych nagród. Wciąż możesz skupić się na graniu solo we własnym tempie, a nadal możesz całkowicie przejść do trybu offline i walczyć z AI. Jednak rozszerzona funkcjonalność online Horizon 4 oferuje interesujące działania zachęcające do łączenia się z innymi ludźmi. Wyścigi „head-to-head” są bardziej interesujące w porównaniu z rzeczywistymi istotami ludzkimi, a cotygodniowa zmiana pogody wiąże się z wyborem limitowanych, sezonowych wyścigów i mistrzostw, a także misji wyzwań.

Horizon oferuje także powtarzające się wydarzenia publiczne „#Forzathon Live”, które wzywają graczy podczas sesji do zebrania się i współpracy w celu uzyskania wspólnej puli punktów w danej aktywności. Zarobisz walutę, którą możesz wydać w ekskluzywnym sklepie Forzathon, jeśli Ci się uda, ale te wydarzenia szybko stają się nudne, ponieważ będziesz wykonywać tę samą czynność – jak w przypadku pojedynczej strefy dryfu lub niebezpiecznego skoku – wielokrotnie, aż do momentu, gdy grupa trafia w cel punktacji.

Ale stracona szansa na wydarzenia w Forzathon Live to tylko drobna rundka w niezliczonych, wszechstronnych i zachęcających działaniach Horizona. Niezależnie od sezonowych wydarzeń online, istnieje duża liczba dyscyplin, w których można je realizować, z których większość pozwala na dużą elastyczność w kształtowaniu wyścigu wokół wybranego pojazdu – choć nadal musisz używać najlepszych samochodów do wykonania dobrze w takich wyzwaniach, jak wyzwania dotyczące prędkości i dryfu. Teraz możesz tworzyć własne kursy, a bardziej twórcze zajęcia serii powracają z misjami fabularnymi – takimi jak jazda kaskaderska i miłe hołdy w innych grach wyścigowych – oraz zabawna, choć bardzo choreograficzna prezentacja wyścigi przeciwko takim przedmiotom jak samoloty, pociągi i Warthogowie Halo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *