Unikalna marka FIFA Street, napędzana sztuczką piłki nożnej, to mnóstwo szybkiej, stylowej zabawy.

Ginga Toe Chop. McGeady Spin. Touzani dookoła świata. Nie, to nie jest kompletny bełkot; to tylko niektóre z ekscentrycznie nazwanych sztuczek, których możesz użyć do przechytrzenia, pokonania i pokonania przeciwników na FIFA Street. Ich różne kino, salwy i błyskotliwe ruchy nóg sprawiają, że są imponującym pokazem technicznej sprawności i – w przeciwieństwie do trików w poprzednikach FIFA Street – żaden z nich nie wyglądałby nie na miejscu na boisku piłkarskim. Pozbawione kreskówek wizualizacje i pozornie niemożliwe do wykonania sztuczki zostały zastąpione bardziej plastycznym stylem wizualnym i czystą, szybką uliczną piłką nożną. Ulica FIFA jest satysfakcjonująca do grania i prawie tak imponująca do oglądania, pomimo czegoś o stromej krzywej uczenia się, aby opanować zawiłości gry.

Nie, że FIFA Street nie stara się, aby ci było łatwiej. Zestaw filmów instruktażowych przedstawia podstawy nowego systemu kontroli piłki ulicznej, w tym zwody, stepovers i żonglerki, które są łatwe do wykonania i od razu robią wrażenie na boisku. Podejmijmy jednak kilka zaawansowanych sztuczek, a sterowanie będzie o wiele bardziej skomplikowane, wymagające wszelkiego rodzaju analogowych ruchów, obrotów i przycisków. Długi proces prób i błędów to jedyny sposób, aby zapamiętać komendy i ustalić ich czas: jest prawie na równi z próbami opanowania wielu kombinacji gier walki, takich jak Street Fighter IV.

Chociaż jest to dość stroma wspinaczka, aby osiągnąć szczyt swojej sprawności piłkarskiej, wybór trików zapewnia dużo więcej – nawet bardziej niż FIFA 12. Możesz spędzić dni próbując opanować nową sztuczkę, dzięki czemu jeszcze bardziej satysfakcjonujące, gdy widzisz to wykonane przez jakąś niesamowicie realistyczną animację gracza na ekranie. Oczywiście, wiedząc, kiedy wykończyć sztuczki, jest połowa bitwy na FIFA Street. W przypadku meczów odbywających się na małych boiskach oraz w drużynach złożonych z sześciu lub mniej graczy, intensywne pojedynki jeden na jeden są parami dla kursu. Przesuwanie go w bok boiska lub granie na długiej piłce po prostu nie wchodzi w grę.

Zamiast tego musisz czytać swoich przeciwników na poziomie makro, uważnie obserwując ruchy ich stóp, aby wykonać szybkie skręty i przejść, by je wyprzedzić. To samo dotyczy sytuacji, gdy jesteś poza piłką, dzięki uproszczonej wersji taktycznego systemu obrony FIFA 12. Musisz umiejętnie zwalczać opozycję, starannie dobierając czasy swoich szybkich stóp i trików; w przeciwnym razie przybliżają się do Twojego celu. To wszystko jest bardzo przyjemne i nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż połączenie kilku sztuczek przed wysłaniem piłki na tył siatki, aby uzyskać efektowny wygląd bramki. Twoja taktyka musi również uwzględniać boisko, na którym grasz. Niektóre są naprawdę małe, ze ścianami można odbijać piłkę, aby wykonać umiejętne podania lub krzyże. Niektóre są większe, ale w ogóle nie mają ścian, więc jeśli grasz wysoko, szanse na to, że trafi ci się rzut wolny.

W World Tour możesz spotkać większość rodzajów pitchów, co jest zupełnie nowym trybem kariery, czymś, czego bardzo brakowało na FIFA Street 3. Na szczęście większość czasu była warta cztery lata. Zostajesz odpowiedzialny za zespół, który się pojawi, w którym decydujesz o tym, co gracze mają wynająć, o jaką pozycję grają i jakie wydarzenia wziąć udział. Pomocne wiadomości od przeciwnych drużyn, takie jak wyzwania i wiadomości z gratulacjami od członków drużyny, są przekazywane za pośrednictwem systemu wiadomości tekstowych na telefon komórkowy, podczas gdy mapa świata pozwala łatwo zobaczyć i wybrać, które zdarzenia przejść. W innym miejscu, twórca gracza pozwala skrupulatnie tworzyć każdego członka drużyny, lub możesz wybierać spośród wielu gotowych awatarów. Po złożeniu drużyny, wyruszasz w drogę w poszukiwaniu ulicznej piłki nożnej, czyli biorąc udział w szeregu wydarzeń na całym świecie z nadzieją na zdobycie trofeów.

Istnieje wiele imprez, w których można wziąć udział, z różną liczbą graczy i zasadami. Należą do nich proste mecze pięcio- lub sześcioosobowe, w których wygrywa drużyna z największą liczbą bramek; Last Man Standing, gdzie każdy zdobyty gol eliminuje członka twojego zespołu; i Futsal, gdzie stadion nie ma ścian. Istnieje także wiele wspaniałych trików, w tym Panna Rules, w których zdobywasz punkty za wykonanie panny (kopanie piłki przez nogi przeciwnika i jej wynoszenie po drugiej stronie) lub poruszanie się po obrońcach za pomocą ruchów umiejętności. Zabawny akcent polega na tym, że punkty nie są bankowane, dopóki nie zdobędziesz gola, więc istnieje czynnik ryzyka i nagrody. Podobnie, jeśli twój przeciwnik zdobędzie bramkę, wszystkie punkty, które zapisałeś, zostaną utracone, dodając kolejną warstwę strategii do meczu.

W każdym przypadku zdobywasz punkty umiejętności za każdą lewę, którą wykonujesz, a które sumują się na koniec meczu i są przyznawane graczom, tak jak doświadczenie. To je wyrównuje, a na każdym poziomie odblokowywane są nowe triki, co sprawia, że ​​mecze są czymś więcej niż zwykłym zwycięstwem. Dodatkowo dostaniesz punkty, które możesz przypisać do różnych atrybutów gracza, takich jak mijanie, strzelanie i atletyka. To pozwala trenować niektórych graczy w kierunku umiejętności specjalistycznych, takich jak obrona, lub możesz dążyć do przyzwoitego wszechstronnego. Niektóre mecze pozwalają ci nawet zdobyć zawodnika z wyższego poziomu z drużyny przeciwnej, dając Twojemu składowi natychmiastowy i zauważalny impuls. Niestety, przypisywanie punktów atrybutów staje się męczące, szczególnie gdy kilku Twoich graczy narasta na raz, więc pominięcie opcji automatycznego podwyższenia poziomu jest denerwujące.

Również irytująca jest ilość szlifowania, którą musisz wykonać w trybie World Tour. Każde wydarzenie, które wygrasz, dodaje do ogólnego wyniku Twojej drużyny, co daje ci miejsce w globalnej tabeli liderów. Niestety, nawet na wczesnym etapie, wiele imprez o mistrzostwo wymaga wysokiej rangi, co oznacza, że ​​musisz spędzać niezliczone ilości powtarzających się wydarzeń, aby zdobyć punkty dla swojego zespołu i podnieść swój poziom. Możesz zwiększyć indywidualną trudność każdego wydarzenia od brązu przez złoto, by zdobyć więcej punktów, ale wtedy może się okazać, że trudno będzie Ci wygrać. Otrzymujesz co najmniej lepszą nagrodę na poziomie złotym, z markowymi koszulkami dla swojej drużyny w ofercie, podczas gdy brąz zwykle daje ci haniebnie wyglądającą parę skarpet.

Jeśli zmęczysz się trybem World Tour, możesz trafić na ulice i wziąć udział w meczach wystawowych w różnych gotowych trybach lub zagłębić się w opcje i stworzyć swój własny tryb. Maksymalnie czterech graczy może grać na tej samej konsoli lub możesz zabrać swoją drużynę World Tour online. Większość czasu spędzasz w Street Seasons, na który składa się 10 zestawów pięciu meczów Futsal, których celem jest zmobilizowanie twojego zespołu do jednej z 15 dywizji lub po prostu uniknięcie spadku. Istnieje również opcja Team Play, w której możesz zabrać tylko swojego kapitana online i grać z innymi w tym samym zespole. Jeśli jest to dla Ciebie zbyt konkurencyjne, możesz dołączyć do niezranowanych meczów także ze znajomymi z Xbox Live.

Super-schludność polega na tym, że gra online FIFA Street jest powiązana z EA Sports Football Club, co oznacza, że ​​każdy zdobyty w grze XP zdobędzie nagrody w innych grach, takich jak FIFA 12 i odwrotnie. Tryb online jest ekspansywny i pomaga uczynić z FIFA Street najbardziej kompletną i rozrywkową grę z tej serii. Jest to także najbardziej stylowy, z elegancką prezentacją, która sprawia, że ​​menu jest łatwe w nawigacji, a także dźwięk, który oddaje charakter ulicznego futbolu ulicznego. Odpowiednio ostre efekty wizualne uchwyciły tego samego ducha; oświetlone ulice wyglądają najbardziej imponująco z poplamionymi graffiti ścianami. Tylko kilka nieczęstych problemów z wykrywaniem kolizji – gdzie gracze pozornie przebiegają przez siebie – psują to.

Marka superszybkiej piłki nożnej FIFA Street z pewnością nie jest dla wszystkich, szczególnie dla tych, którzy cieszą się wolniejszym, bardziej rozbudowanym meczem. Nie można też przeoczyć stromej krzywej uczenia się. Ale całkowite odrzucenie byłoby błędem. To prawdziwa uliczna piłka nożna, którą znajdziesz, z pasją i sprytem, ​​które sprawiają, że gra jest ekscytująca i bardzo przyjemna. Ma przewagę nad swoimi poprzednikami, dzięki nowym trybom kariery i trybowi online, dzięki którym masz mnóstwo rozrywek, podczas gdy typowy dla EA styl sprawia, że ​​twoje oczy i uszy są dla ciebie przyjemnością. Daj mu szansę i zabieraj swoje sztuczki na ulice: nie musisz już nigdy pytać, co to jest McGeady Spin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *