Jeśli FIFA 19 na PS4 i Xbox One jest 40-osobową orkiestrą z wszystkimi dzwonkami i gwizdkami, które możesz wymyślić, to FIFA 19 na Nintendo Switch to zespół tribute. Wersja Switcha w EA ma na celu mieć te same cechy – Ligę Mistrzów! Ultimate Team! Tryb kariery! – ale pod powierzchnią, każdy z jego wielu aspektów nie ma głębi i długowieczności z innych wersji. Na boisku port Switch wydaje się względnie gładki, choć trochę przestarzały, ale trudno zrzucić wrażenie, że grasz gorszą i niekompletną wersję tegorocznej największej symulacji piłkarskiej.

Niektóre ulepszenia z wersji PS4 i Xbox One przenoszą się na port Switch, na przykład na czasowe wykończenie i nowe opcje reguł Kick Off, takie jak No Rules i Survival Mode. Inne, takie jak plany gry – lub jakiekolwiek zmiany taktyczne lub instrukcje dla graczy – nie dokonują cięcia.

Kiedy pojawi się na boisku, czasami czujesz satysfakcję. Podawanie wciąż wydaje się nieprecyzyjne, nawet w przypadku najlepszych graczy na świecie, ale strzelanie i drybling są prawie tak dobre, jak to, co jest dostępne na innych platformach. Ale port ten wydaje się również pochodzić ze starszych wersji FIFA – wiele przerywnikowych i środowiskowych wskazówek, takich jak te odczytywane przez prezenterów stadionów, pochodzi już z FIFA 10.

Dodatkowe problemy pojawiają się, gdy chcesz zagrać znajomego z jedną Joy-Con. Działa, ale niezbyt dobrze. Podobnie jak w przypadku FIFA 18 na przełączniku, mniej przycisków i pałeczek oznacza, że ​​nie ma możliwości użycia zdjęć finezji, gwintowanych kulek, rzutów kłykcia, ręcznej obrony, ruchów umiejętności lub napędzanych przebiegów. Dwukrotne uderzenie w prawy zderzak pozwala ci uderzyć piłkę przed tobą w podobny sposób do prawego drążka, gdy grasz z tradycyjnymi kontrolkami, ale podobne obejścia nie istnieją dla innych brakujących funkcji. Gra z jedną Joy-Con jest możliwa, ale często kończy się uczuciem większego zamieszania niż jest warte. Jesteś co najmniej w stanie dopasować się do znajomych podczas grania online, czego brakowało ze zeszłorocznego portu Switch.

Licencja Ligi Mistrzów i tryb autonomiczny stanowią część wersji Switcha, wraz z komentarzem Derek Rae Aberdeen-Atlantic i operowym hymnem UEFA. Nocne gry wyglądają imponująco na przełączniku, nawet jeśli atmosfera nie do końca oddaje charakter i dźwięki wydań PS4 i Xbox One, częściowo ze względu na niższą rozdzielczość. Tryb autonomiczny jest zasadniczo uproszczoną wersją trybu kariery, który sam w sobie jest jeszcze bardziej nagi w Switchu niż w konsolach domowych w tym roku. W trybie Przełącznik żaden z trybów nie zawiera dynamicznych przerywników ani interaktywnych negocjacji dotyczących transferów na innych platformach. Tutaj FIFA 19 naprawdę przypomina 18, tylko ze zaktualizowanymi licencjami.

Ultimate Team ma podobną historię w tej wersji. FUT jest z łatwością największym i najbardziej popularnym trybem gry FIFA, w dużej mierze dzięki EA’s Squad Building Challenges, kartom w formie i więcej usług na żywo, które utrzymują porządek. Wszystkie te są obecne i poprawne na Switch, ale w trybie brakuje sposobów, by faktycznie wykorzystać swoją drużynę. Division Rivals, nowy tryb podtytułu FUT na ten rok na PS4 i Xbox One, nigdzie nie można znaleźć, co oznacza, że ​​musisz zmierzyć się ze standardowymi starymi meczami Online Seasons. Squad Battles, podstawowa metoda gry dla graczy offline w FUT, również jest nieobecna – tym bardziej skąpy sezon dla jednego gracza jest tutaj najlepszy. Co gorsza, nadal potrzebujesz stałego połączenia z Internetem, aby uzyskać dostęp do sekcji dla jednego gracza w Ultimate Team, więc gra FUT w ruchu nie jest opcją, chyba że podłączysz Switch do sygnału telefonu. Aha, i aplikacja towarzysząca FIFA 19 nie jest kompatybilna z wersjami Switcha gry, więc też nie masz szczęścia.

Pozostaje tylko opłakiwanie trwającej nieobecności The Journey, która ze wszystkich trybów FIFA wydaje się najlepiej pasować do Switcha – głębokiej, offline story, którą można zagrać w małych kawałkach – a jednak została całkowicie pominięta z portu. I to podsumowuje wersję przełącznika FIFA 19: grywalne, kompetentne gry w piłkę nożną zamknięte w pakiecie przestarzałych trybów i pozbawione kontroli i funkcji, których naprawdę chcesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *