Chociaż jesteśmy w temacie różnic między trzema wersjami FIFA 07, naprawdę nie ma zbyt wielu, które zasługują na uwagę. Gra PS2 od czasu do czasu odczuwa wyraźne spowolnienie (zwłaszcza podczas grania na szerokoekranowym ekranie), co rzadko robią inni. Wyjątkową cechą trybu menedżera gier PS2 jest to, że oferuje łączność z wersją PlayStation Portable. Tryb menedżera gier przenośnych posiada wszystkie funkcje dostępne w grze PS2, a przesyłanie danych między dwiema konsolami zajmuje tylko kilka sekund. Gra PS2 obsługuje skanowanie progresywne, ale nie wygląda tak dobrze jak wersja Xbox w 720p, jeśli jesteś w stanie z niej skorzystać. Kontrolki gier na PC są najbardziej konfigurowalne, ale nie pozwalają na idealne odtworzenie serii z serii Konie Pro Evolution Soccer (wygrywając jedenaście poza Europą), podczas gdy gra na Xboksa używa źle ustawionych czarno-białych przycisków kontrolera, aby wykonać kilka ważnych funkcje, takie jak zdjęcia chipów. Tam, gdzie gracze, którzy grali w FIFA 07 na PC, naprawdę przegapią, nie ma trybu FIFA Lounge, który pozostaje jednym z najprzyjemniejszych sposobów na grę, jeśli jesteś w pokoju z nawet siedmioma osobami. przyjaciółmi, chociaż w tym roku wprowadzono pewne wątpliwe zmiany w tej funkcji.

W przypadku, gdy nie znasz trybu FIFA Lounge, masz na myśli, że grupa graczy może grać między sobą w wielu sesjach gier, a gra będzie śledzić wyniki w tabeli ligowej. Co więcej, zbierzesz power-upy (lub power-downy przeciwnika) znane jako „tanie strzały” podczas gry, które mogą zostać wykorzystane do wyrównania pola gry na twoją korzyść przed kolejnym meczem. W grze FIFA 06 karty te zostały przydzielone w taki sposób, że przegrywający gracze mieli na ogół więcej tanich strzałów. W grze FIFA 07 jest jednak odwrotnie, ponieważ zwycięzcy są prawie zawsze nagradzani lepszymi tanimi strzałami.

W dalszym ciągu możliwe jest wyrównanie pola gry przed meczami FIFA Lounge, ale teraz można to osiągnąć, przyznając zespołowi gole przed aktywacją tanich strzałów. Fajnie, że podczas przyznawania goli drużynie w ten sposób, możesz zobaczyć wizualną reprezentację tego, jak dużo poprawi twoje szanse na wygraną w oparciu o poprzednie występy, ale system wydaje się być krokiem w złym kierunku po zeszłorocznym gra. Wygrywając mecz z lepszym graczem, ponieważ udało ci się wyprzedzić jego gwiazdę lub dać wszystkim swoim graczom poziom zmęczenia, zanim kickoff wciąż jest satysfakcjonujący, ale pokonanie tego samego gracza z dwumeczowym początkiem jest w najlepszym wypadku pustym zwycięstwem .

Kiedy nie grasz online ani nie grasz z przyjaciółmi w FIFA Lounge, najprawdopodobniej sprawisz, że twoje umiejętności zarządzania zostaną sprawdzone w trybie menedżera FIFA 07. Tryb menadżera pozwala przejąć kontrolę nad drużyną w grze (lub nawet jednym z twoich własnych stworzeń), a następnie wykonuje zadania, które prowadzą cię do chwały, podejmując decyzje, które mogą wpływać na twój klub zarówno na boisku, jak i poza nim. Po przyjęciu pracy w zespole, twoim pierwszym obowiązkiem będzie wybór sponsora na sezon. Ci sponsorzy nie zastąpią prawdziwych w mundurach podczas gry, ale są ważnym źródłem dochodu, a przekonasz się, że sponsorzy oferujący ci najwięcej pieniędzy są niezmiennie najtrudniejszymi do zdobycia. Proszę..

Następnym etapem będzie e-mail od zarządu klubu, który wyszczególni ich oczekiwania na sezon. Przewidywalnie, kluby, które obecnie cieszą się dużym powodzeniem w prawdziwym życiu, oczekują, że będą kontynuowane, więc decyzja o tym, że uda się zarządzać drużyną z najwyższymi stawkami, może być trudniejsza niż ta, która przyzwyczaiła się do bitew o niepospolitych wymiarach lub spadków. Oczekiwania są nieco bardziej zróżnicowane w FIFA 07 niż w FIFA 06, więc oprócz zdobycia określonych pozycji w lidze i pucharze, możesz mieć za zadanie poprawę finansów klubowych, obniżenie rachunków gracza lub przedłużenie kontraktów z niektórymi graczami . Tablica informuje również, którzy gracze są faworytami fanów, mając nadzieję, że znajdziesz dla nich miejsce w początkowym 11 w rezultacie.

Podobnie jak w zeszłorocznej grze, twoje trzy główne kwestie w trybie menedżerskim zapewniają zadowolenie fanów, utrzymując bezpieczeństwo pracy dzięki utrzymywaniu radości i dobrej chemii zespołu. Jedną z nowych funkcji tegorocznego trybu menedżerskiego jest system rozwoju gracza, który pozwala wyławiać nadchodzących graczy z drużyny młodzieżowej, a następnie, grając ich razem z pierwszym zespołem, zachęcając ich do rozwoju. Każdy gracz w twojej drużynie zdobędzie punkty doświadczenia na koniec meczu na podstawie jego wyników, a zauważysz, że liczba punktów przyznawanych młodym graczom jest ogólnie dużo wyższa niż liczba przyznana doświadczonym zawodowcom. Z drugiej strony, aby pielęgnować gwiazdę na przyszłość, musisz spędzić wiele sezonów na polu gracza, który nie jest wystarczająco dobry, aby grać razem z resztą drużyny.

Inną znaczącą nową funkcją w trybie menedżera jest opcja „wizualnej karty SIM” dla meczów. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz grać samemu (nie jesteśmy pewni, dlaczego tak się stanie, szczerze mówiąc), opcja wizualnej karty SIM pozwala oglądać komentarze na temat meczu i interweniować decyzje taktyczne lub wskoczenie i przejęcie kontroli w dowolnym momencie. Tekstowy komentarz i statystyki meczów, do których masz dostęp w trybie wizualnym, są adekwatne, a nie imponujące. Nie możemy nie zastanawiać się, dlaczego nie można oglądać rozgrywki za pomocą zwykłego, świetnie wyglądającego dopasuj silnik. Faktem jest, że część FIFA 07 w zarządzaniu działa dobrze między meczami, ale nie jest wystarczająco głęboka, aby grać w czysto jako symulator zarządzania, co daje możliwość gry „szybkiej karty SIM” i natychmiast uzyskać wynik jeszcze bardziej niepotrzebny niż wspomniany wyżej. jeden.

Bez względu na fakt, że zarządzanie w FIFA 07 nie jest szczególnie głębokie (choć może być bardzo wciągające), do gry bez faktycznego grania w mecze byłoby pominięcie jednych z najlepszych piłkarskich wizualizacji, które mamy widoczne w grze do tej pory. Gracze w FIFA 07 są od razu rozpoznawalni, ale to ich animacja naprawdę wyróżnia się jako ogromna poprawa w stosunku do zeszłorocznej gry. W FIFA 06 animacja gracza była trudna do zarzucenia, ale w grze FIFA 07 jest prawie niemożliwe – zobaczysz graczy kontrolujących piłkę różnymi częściami ciała, zobaczysz, że tracą równowagę i czasami się przewracają , a na pewno zauważysz, że wpadają raczej w siebie niż przecinają się nawzajem, gdy obszary pola są zajęte.

FIFA 07 to gra, która bez wątpienia poprawia się na FIFA 06 na wiele sposobów, choć ma też kilka własnych dziwactw. Jest to prosta gra, którą można polecić, jeśli interesujesz się piłką nożną, zwłaszcza, że ​​możesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z piłką nożną i wynikami, korzystając z paska informacyjnego wyświetlanego u dołu ekranu, gdy tylko jesteś online, ale nie jest to gigantyczny skok do przodu dla serii FIFA w taki sam sposób jak inne ostatnie powtórzenia. FIFA 07 to obowiązkowa pozycja, jeśli przegapiłeś FIFA 06, a na pewno warto ją sprawdzić, jeśli grasz w zeszłym roku i jesteś gotowy na zmianę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *