Wydany w czerwcu z okazji premiery filmu, THQ i dewelopera Rainbow Studios „Pixar Animation Studios” Cars był mile widzianą niespodzianką. Łącząc solidny model jazdy na otwartym świecie, doskonałą prezentację i całą obsadę głosu w filmie, Cars był bez wątpienia najlepszą grą, jaką kiedykolwiek stworzono na podstawie licencji Pixar i na pewno może być w biegu na najlepszą grę dla dzieci w tym roku. Teraz, kilka miesięcy później, samochody pojawiły się na konsoli Xbox 360. W każdym aspekcie jest to dokładnie ta sama gra wydana na konsole i PC kilka miesięcy temu, ale z niewielkimi aktualizacjami grafiki i oczywiście punktami osiągnięć . Być może dla niektórych jest to wystarczający powód dla tych, którzy przegapili samochody na pierwszym biegu, aby teraz spróbować, ale pamiętaj, że czeka cię bardziej kosztowna cena wejścia, a także

Pozostaw to Pixarowi, aby wziąć duże kawałki metalu i gumy z napędów spalinowych i zamienić je w ujmujące postaci. Na wypadek, gdybyś nie widział filmu, Cars opowiada o świecie samochodów. Są to samochody o twarzach, wyjątkowych osobowościach i żadnych ludzkich kierowcach, które mogą przeszkadzać. Fabuła skupia się na pokonywaniu kolejnych wyścigów samochodów o nazwie Lightning McQueen. Błyskawica to kolejna wielka rzecz w wyścigach, ale kiedy przypadkowo sieje spustoszenie w sennym hrabstwie Radiator Springs w drodze do następnego wyścigu, Lightning utknął z tymi wiejskimi bękartami, ucząc się nieuchronnych lekcji życia i miłości. Nie musisz koniecznie wiedzieć o tym, przechodząc do wersji gier wideo Cars, ale warto najpierw obejrzeć film, ponieważ gra Cars odbywa się po fabule filmu. Zdecydowana większość głównych bohaterów filmu, a także ich towarzyszący im aktorzy głosowi, są tutaj gotowi na całkowicie oryginalną opowieść, która widzi Lightninga, który toruje sobie drogę w nowym sezonie wyścigowym przeciwko swojemu rywalowi, Chick Hicks (dźwięczna, drżąca perfekcja Michael Keaton). To urocza historia, która ma dużo humoru i każdy, kto lubi film, powinien móc z łatwością wejść w to.

Jeśli chodzi o samochody, wyobraź sobie Grand Theft Auto, jeśli nigdy nie wysiadłeś z samochodu (lub przynajmniej coś podobnego). Radiator Springs nie jest szczególnie obszernym obszarem, ale rozrzucone po nim są różne lokalizacje, które Ty, tak jak Lightning McQueen, możesz prowadzić i zdobywać misje. Zwykle masz do dyspozycji tylko kilka misji na raz, a niektóre misje można odblokować dopiero po ukończeniu misji z całego rozdziału fabularnego, ale generalnie możesz jeździć po okolicy z wolnością, zbierać punkty bonusowe i inne ukryte przedmioty, ty idź.

W przeważającej części misje samochodów obracają się wokół wyścigów. W końcu są to samochody. Same wyścigi są w dużej mierze uproszczone. Zawiera mechanizmy wspomagające jazdę i wzmacniające, a także kilka głupich ruchów, takich jak skakanie samochodu do woli i cofanie się do punktów bonusowych. Obsługa samochodów jest dość łatwa do opanowania, choć powerliding nie zawsze jest tak skuteczny, jak można się spodziewać. Ale używasz tylko powerliding i boosting w wyścigach terenowych w Radiator Springs. Kiedy rywalizujesz w wyścigach zawodowych, przypomina to kreskówkę NASCAR. Jedziesz na lewo, czasami wpadając na innych zawodników i wykonując pit stop.

Pit stop to tylko jedna z wielu mini-gier zawartych w grze. Większość minigier jest misją samą w sobie, gdzie będziesz kolekcjonować opony jako Guido, lokalny mechanik opon, lub „ciągnik napełniający” wokół lokalnej farmy jako Larry the Cable Guy-voiced Mater. Przystanki na pit to jedyne w swoim rodzaju minigry, o których można mówić, i obejmują po prostu czasowe naciśnięcia guzików i analogowe ruchy drążków w losowych odstępach czasu, aby załoga łodzi pracowała tak szybko, jak to możliwe. W większości te gry są zaskakująco zabawne. Gra pit-stop jest raczej bezsensowna, ponieważ arbitralnie musisz to robić raz w każdym wyścigu, a jedyną korzyścią, którą możesz zrobić szybko, jest to, że nie tracisz żadnych pozycji wyścigowych. Ale gry oparte na misjach są zabawne i ładnie wiążą się z płynnym przebiegiem gry.

Jedną ze szczególnie genialnych rzeczy, które robi Cars, jest to, że dzieli się ona na dwie gry. Jeden jest przeznaczony dla graczy „w każdym wieku”, a drugi to krótsza, łatwiejsza wersja dla młodszych dzieci. Oczywiście, wiele gier ma wiele poziomów trudności, ale większość gier tego rodzaju po prostu odtwarza to bezpieczne i głupie doświadczenie dla dzieci. To nie znaczy, że Cars nie jest całkowicie zwolniony z tej zbrodni. Nawet w wersji dla publiczności ogólnej gra jest dość prosta. Aż do ostatnich etapów gry, ciężko jest stracić wyścigi, zwłaszcza, że ​​przeciwnik sztucznej inteligencji gumki dość mocno popierają gracza. Osiągnij znaczną przewagę, a zobaczysz, że samochody przed Tobą zwalniają, dając ci niezbędny doładowania. Późniejsze wyścigi są z pewnością trudniejsze, ale bardziej wyrównana trudność znacznie pomogłaby w rozgrywce. O ile warto, różnica między tymi dwiema wersjami jest nadal zauważalna. Dodatkowo, jeśli chcesz uzyskać dowolne z 15 osiągnięć w grze, musisz zagrać w normalną grę, a nie krótszą.

Samochody również cierpią z powodu kilku problemów i problemów technicznych. Wszystko to jest stosunkowo niewielkie, ale w niektórych obszarach stają się nieco irytujące. Większość problemów dotyczy błędów graficznych i problemów fizycznych. Środowiska gry są często konfigurowane z granicami i sekcjami, których nie możesz przekraczać, ale niektóre z tych granic są nierówne z powodu ich barier i możesz utknąć w niektórych elementach środowiska, jeśli natrafisz na nie. zła droga. Fizyka samochodu również staje się coraz gorsza w niektórych miejscach. Zejdź na bok z półki, a możesz przez chwilę znaleźć się na lewych oponach, dopóki gra nie wymyśli sposobu, aby zresetować samochód do normalnego stanu. Zobaczysz także sporadyczne problemy z wycinkami samochodów między sobą.

Te kwestie pomijają jednak, że samochody to ładnie wyglądająca gra. Modele postaci to świetne interpretacje postaci z filmu, a jakość animacji, szczególnie w scenkach przerywnikowych, jest znakomita. Samochody są niezwykle ekspresyjne dzięki animacjom twarzy, a synchronizacja ust jest bardziej dostrzegalna niż większość gier z udziałem ludzi. Jedną wadą tego jest to, że podczas jazdy, zazwyczaj spadasz do zwykłej kamery trzeciej osoby, więc w efekcie dostajesz tylko tyłek. Ale jest więcej niż wystarczająco przerywników, żeby to wszystko, więc świetna animacja postaci nie została zmarnowana. Sama Radiator Springs również jest przyjemna. Większość obszaru składa się z pustyni, ale kilka rozproszonych części miasta, a także niektóre z górskich środowisk i obszarów, wyglądają świetnie. Na pewno zauważysz brudne tekstury tu i tam, ale zazwyczaj poruszasz się tak szybko, że to nawet nie ma znaczenia. Jednak niektóre z tych wad są bardziej zauważalne na konsoli Xbox 360, w której rozdzielczość została znacznie zwiększona. Z drugiej strony, samochody, środowiska i małe efekty, takie jak oświetlenie i chmury pyłu, wyglądają w tej wersji nieco lepiej niż na starszych konsolach. Ale to naprawdę nie jest żadna różnica, aby naprawdę nazwać tę wersję uaktualnieniem. W SD gra może być nieco jaśniejszą wersją gry Xbox. W jakości HD jest on ulepszony, ale tylko nieznacznie.

Oczywiście, jednym z największych punktów sprzedaży samochodów jest włączenie obsady głosu w filmie. Owen Wilson, Bonnie Hunt, Tony Shaloub, Michael Keaton, Larry the Cable Guy (w zdecydowanie „Git 'er done!” – darmowy występ), George Carlin, Darrell Waltrip, Richard Petty, Cheech Marin i Paul Newman są na wszystkich dłoń. Tak, Paul Newman w grze wideo. Coś szalonego, nie? Wszyscy aktorzy są prawie w punkcie całej gry. Wilson jest tak samo ujmujący w grze, jak był w filmie, i prawie każdy aktor wydaje się traktować ich dialog w grze tak samo ważnie jak film. Jest też całkiem niezła licencjonowana ścieżka dźwiękowa z utworami: Stray Cats, Lynryd Skynryd, Edgar Winter Group i All American Rejects. Jedynym szczegółem, na który warto narzekać w dziale audio jest powtórzenie wyżej wymienionych aspektów. One-linerzy postaci podczas wyścigów powtarzają się zbyt często, podobnie jak większość utworów z soundtrackami. Ponownie, wszystko to jest świetne, więc sprawia, że ​​łatwiej jest przełknąć powtarzającą się naturę. Byłoby miło, gdyby było więcej różnorodności.

Choć samochody prawie na pewno zabiorą Cię w niecałe 10 godzin do ukończenia, do wyboru jest tryb wieloosobowy dla dwóch graczy, a także dodatkowe materiały do ​​sprawdzenia oraz te brzydkie osiągnięcia, które można osiągnąć, grając w normalny sposób w grze. , nie można zebrać w sposób szybki i brudny. Nie wspominając już o tym, że jakość zawartości samochodów wystarczy, by nadrobić jej stosunkowo niski wzrost. Nie może jednak nadrobić czasu, który minął, odkąd pojawiły się starsze konsolowe wersje samochodów, a wyższa cena 49,99 USD w sprzedaży detalicznej. Jeśli opuściłeś grę w czerwcu, masz młodego fana Pixara w domu i konsolę Xbox 360, gra jest nadal dobra. Ale możesz być lepiej biorąc jedną z innych wersji, ponieważ zmiany tutaj dokonane są tak pomijalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *